nuManaGa.com

Zorluklara Karşı Kendini Ateşle

  Denizli’den Samsun’a gitmek için düştüm yollara. Epey uzun yolum. Dile kolay tam on beş saat. Nasıl geçecek vakit? Seyahat ettiğim aracın televizyonu falan da yok. İlk molada okuyacak, karalayacak bir şeyler almalıyım… Bu eserle tanışmamın hikayesi işte budur. Molada gazetelerin, karikatür dergilerinin yanı sıra fiyatına şaştığım için kapıverdim Zorluklara Karşı Kendini Ateşle adlı kitabı. Fiyatına neden mi şaşırdım? Çünkü 1.95 liraya hiç kitap görmemiştim ben. Hele de yol üstünde. İskonto falan değil. Kitabın kapağına basılmış fiyatı. Şaşırttı ve aldırttı kendini bu kitap.

  Cengiz Erşahin imzalı Zorluklara Karşı Kendini Ateşle adlı eser 141 sayfadan oluşuyor. Tutku Yayınevi’nin piyasaya sürdüğü bu eser çok satanlar listesinde uzun bir süre yer almış. Ben fiyatına bağlıyorum. Okuyup beğenenler de vardır elbette.

  Eserin yazarı Cengiz Erşahin metalurji mühendisi. Mesleğinin aksine kitaplar yazan ve kişisel gelişim kültürü ile ilgilenen Cengiz Erşahin birçok kuruluşta seminerler vermiş. Yazarın eserleri genellikle kişisel gelişim üzerine. O eserlerden biri de Zorluklara Karşı Kendini Ateşle. Eser dokuz bölümden oluşuyor. Bölümler farklı olsa da yazarımız hep aynı şeyleri söylüyor: Kendine güven, yapabilirsin, pes etme, başarı başarısızlıkla gelir…

  Eseri pek beğenmediğimi ve tekrar tekrar aynı cümlelerin geçmesinin nahoş bir hava yarattığını söylemeliyim. Kitabı “gaza getirmek” tabiri net bir şekilde açıklıyor. Kıssadan hisseler, kısa başarı öyküleri kitabı sürüklüyor. Bir tane örnek vereyim: Sezen Aksu’nun ilk albümü sadece elli adet satmış ve Sezen Aksu çalıştığı mekandan kovulmuş. Yılmamış, pes etmemiş, bakın nerelere gelmiş… Yani örnekler ve motive eden cümlelerle okuyan kişi gaza getirilmeye çalışılmış. Eser bilmediğimiz hiçbir şeye değinmiyor yahut benim açımdan öyle. Çünkü eser 98. baskısını yapmış ve hala raflarda olduğuna göre okunuyor, seviliyor…

  Kitaba 5-10 lirayı çok görenler herhalde 2 liraya da çok demezler. Bu eser sadece 2 lira. Yurdum insanı okusun diye. İki liraya şekerlemeler alacağımıza bu eseri alıp okuyabiliriz. Ayrıca unutmadan söyleyeyim eser para iade garantisi ile raflarda.

  Kişisel gelişim üzerine kitapları sevenler ve başarı hikayelerini okuyarak yol edinmek isteyenler için Cengiz Erşahin’in Zorluklara Karşı Kendini Ateşle adlı eseri yararlı olacaktır. Sevmeyenler bile benim gibi fiyatına şaşırıp alabilirler. Mahsuru yok. Yeter ki kitap okunsun!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , ,
  1. adnan diyor ki:

    Aynı gaza getirici cümlelerin defalarca kez tekrarlanması gerekiyor çünkü insanlar özellikle bizim insanımız gelişen ve globalleşen dünyanın etkisiyle bardağın boş tarafını daha çok görmeye başladı. Ee haliyle bir süper güç değiliz. Kişi başı gelir malum. Birçok şeyi görüpte sahip olamamak insanların moralini zaten düşürüyor. Üstüne birde bizim milletimizin armut piş ağzıma düş mantığı ve maymun iştahı eklenince başarısızlık kolayca geliyor. İşte bu durumlarda kendine güvenme, zorluklarla baş etme, pes et,eme gibi kavramlar önemli hale geliyor. Bundan dolayı hayatın Aslında zor olduğunu ve bir şeyleri elde etmek için bu özelliklerin bir insanda olmasının şart olduğunu göstermeye çalışıyor.

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Çalgı Çengi
Çalgı Çengi

  İki Ankaralı çalgıcı pardon müzisyen. Bu iki sevimli adamın başından geçen enteresan olaylar izlenmeye değer. Eğlence ve bol kahkaha...

Kapat