nuManaGa.com

Zamansız

  “Zamansızlığımı seviyorum. Perdelerim hep açık. Sadeyim. Sadığım.” “Adını koymamışsam da yabancım değil bu dediğin.” “Neden ‘Evet!’ diyorum sana? Bundan. Kıyamet günü sen de oradaydın. Erkek benzerim gibiydin. Elinde ilk yardım çantan, yaralılara koşuyor, biberin gazından, dumanından etkilenenlerle ilgileniyordun. Ne mecburiyetin vardı? O gün düştün içime. ‘İşte bir zamansız daha!’ dedim.”

  Sakaryalı yazar Necati Mert’in bu eseri şiirsel ve gerçekçi diliyle okuyanları mest ediyor. “Fesleğen ve “Ada’msın! Hikayemsin!” adlı bölümlerden oluşan Zamansız’da; Adapazarı’nda geçen neşeli, hüzünlü, duygulu hikayelerin yansımalarını görmekteyiz.

  Hece Yayınları’ndan çıkan 128 sayfalık eserde, 24 öykü bulunmakta. Bu öykülerde renk renk, desen desen güzel Anadolu şehri Adapazarı’nı görmekteyiz. Depremin izleri, Adapazarı esnafı, Sakarya Nehri’nin yöre halkı için önemi, Sakarya’ya ait konuşmalar, insan ilişkileri, Sakarya insanının yaşantısı… Adapazarı’na ve Adapazarı insanına dair her şey var Zamansız’da. Zaten Necati Mert, kitabının ikinci bölümüne verdiği “Adam’sın! Hikayemsin” adı ile okuyucusuna öykülerinin çıkış noktası hakkında ipucu veriyor.

  Ay Gibi Geçmiyor,  Hatıraltı, Giyotin, Çocuk ve Su, Tozlu Topraklı Kitaplar, Lenduha Önünde Bir Çocuk, Dayım ve daha fazlası; Hece Öykü dergisinde sıklıkla okuduğumuz Necati Mert’in bu nefis kitabı sayesinde okurla buluşuyor. Gerçeklerin gerçekçi bir dil ile anlatıldığı Zamansız’ı, zaman kaybetmeden okuyun derim!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
En İyisi O
En İyisi O

  Sanal alemde onlarca video sitesi var. Her gün bir yenilik sunuluyor kullanıcılara. Bunların başında takdir edersiniz ki Youtube geliyor....

Kapat