nuManaGa.com

Zamanlama Manidar

  Aylardır Suriye’nin sıkıntılarına ortak olmaya uğraşıyoruz. Adamlar istemiyor, rahat bırakın, iç meselemiz diyorlar. Durduk mu? Hayır! Suriye üzerinde bir hesap döndüğü ortada. Tıpkı diğer Asya ülkeleri üzerinde döndüğü gibi. Birçok ülkede yönetimler değişti, Batı’nın soysuz demokrasisinin egemen kılınmaya çalışıldığı Asya ülkelerinin hali ortada. Direnen Suriye bizim canımızı yakmaya çalışabilir mi?

  Suriye’nin yıkılmasıyla birlikte Amerika’nın Orta Doğu’da işlerinin daha da rahatlayacağı aşikar. İran’ın tamamen yalnızlaştırılması için yapılan çalışmalar böylece tamamlanmış olacak. Peki güzel ülkem neden bu duruma alet oluyor? Biz ülkemize sığınan sivillere elimizden gelen yardımı yaptık. Bizim yapmamız gereken bu.

  Gelelim düşen uçağımıza. Ben bu yazıyı yazarken pilotlarımızın durumu hakkında kesin bir bilgi yoktu. Umarım kardeşlerimiz sağ salim evlerine dönebilirler. Peki Suriye uçağımızı düşürerek ne yapmak istiyor? Aylardır bir savaşın içine çekilmek isteniyoruz. Türkiye ile Suriye’nin savaşmasından karlı çıkanın her iki ülke olmayacağı kesin. Olası bir savaştan avanta elde edecek olan Irak’taki Mesut Barzani ve sözde Kürt yönetimidir. Çünkü Suriye’nin düşmesi demek buranın tıpkı Irak’ta olduğu gibi pay edilmesi demektir.

  Ben Suriye’nin uçağımızı düşürme cesaretini gösterebileceğini düşünmüyorum. Düşürmüş olsa bile bunu kasten yapabileceklerini zannetmiyorum. Bu işin içinde başka bir iş var. Ve olaya şu açıdan bakmak istiyorum: G-20 zirvesi yapıldı; Amerika ve Rusya ile görüşüldü; Rusya’yla Amerika buluştu; Rusya savaş gemisini sigorta bahanesiyle yoldan döndürdü; PKK denen köpek sürüsü, askerlerimize saldırdı; uçağımız düşürüldü… Medyamız çok sever bu cümleyi: Zamanlama gerçekten manidar. Yanlış mıyım?

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Yad
Yad

  Gençliğimi emanet ettiğim şehir; merhaba sana! Güzel yıllar geçirdim koynunda. Hayatta hüzün de var mutluluk da. Ben seninle beraberken...

Kapat