nuManaGa.com

Zam! Pardon Güncelleme

  Şu günlerde zamlar aldı başını gidiyor. Çok özür dilerim zam dedim! Güncelleme diyecektim dilim sürçtü. Vergilerde, faturalarda ve daha birçok şeyde yapılan güncellemeler halkımızı epey zora sokacak. Umursayan var mı? Pek olmasa gerek; çünkü zamlara… Pardon güncellemelere rağmen gündem çok farklı. Gazetecilerimizin yazdıkları, halkın uğraştıkları ne yazık ki bu durumla alakasız şeyler.

  Güncellemeler peşi sıra geliyor ama ne memura ne de işçiye bir güncelleme söz konusu. Zam demek isterdim ama artık zam değil güncelleme yapılıyor. İşte tam bu konular üzerine kafa yorarken aklıma Levent Kırca’nın zamlar ile ilgili skeci geldi. Şu an içinde bulunulan durumu özetlemek adına bu skeci izlemek çok yararlı olacaktır.

  Elektrik, su, gaz, benzin, sebze, meyve, yumurta, araba, telefon… Her birine itinayla büyük büyük güncellemeler yapılırken maaşlara güncelleme yapmaya yanaşan yok. Bari zamcık pardon güncellemecik yapılsa. Ona bile razı halkımız.

  İşte Levent Kırca’nın müthiş skeci:

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Zam Değil Güncelleme
Zam Değil Güncelleme

  Dünyanın en istikrarlı ekonomisine sahipmişiz, el memleketleri krizle boğuşurken bize teğet geçmiş, TÜFE düşmüş, ÜFE zaten minicik, hep ihracat yapıyoruz, çok...

Kapat