nuManaGa.com

Yumdum Gözlerimi

  Gözlerim iyi görür. Bir baktım mı moleküllerine kadar ayırırım baktığım şeyi. Mesela insanların gözlerine baktığım zaman ta kalplerinin ücra köşelerini görür gözlerim. Ben sınıflamam, ayırmam, kayırmam… Kabahati gözlerimde ararım olumsuzluklarda. İnsana kabahat bulmak bana göre değil. Peki ben iğneyi kendime batırırken her olumsuzlukta bana durmadan çuvaldız batıranlara ne demeliyim?

  Herkes kendini haklı görüyor. Hatayı kendinde arayana olan oluyor. Zaten kendine batırdığın iğnenin acısı varken  bir de hançer darbelerinin acısı ekleniyor. Her yanın kesik kesik. Kıvranmaktan yoruluyorsun.  Hançeri tutan ise zevkten dört köşe.

   Hançer tutanın üzülmesini mi bekliyorsun? Boşuna bekleme. Kendine iğne batırmaya cesareti olmayanlar hançer ile saldırır. Sana düşen bertaraf etmek ve uzaklaşmaktır. Görme her şeyi ya da gördüklerinden sonuçlar çıkar. “Sen de vur!” diyemem. Ne farkın kalır o zaman? Sen de öteki, bu, şu olursun ve kaybolursun!

  Artık bakmıyorum insanların gözlerine, uzaklara, arkada kalan güzelliklere yahut kötülüklere. Yumdum gözlerimi, oturuyorum.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Sonbahar
Hüzün Mevsimi

  Hava kasvetli, yapraklar kırılgan... Var mıdır sonbaharda mutlu olan bir insan? Yorgun güneş saklanmış bulutların arkasına. Kısaldı günler, daha...

Kapat