nuManaGa.com

Youtube’de Herkes Müzik Eleştirmeni

  Müzik dinlemek ve klip izlemek için en çok uğranan adres Youtube adlı video sitesi. Birçok ünlü sanatçının televizyonlardan önce burada yayınlanıyor şarkıları. Devir internet devri olunca buna şaşırmamak gerek. Beni şaşırtan elbette bu değil; şaşırdığım şey insanımızın garip ve her şeyi bildiğini gösteren yorumları. Güzel ülkemin güzel gençlerinin hepsi müzik eleştirmeniymiş de haberimiz yokmuş.

  Ünlü, kaliteli birçok ismin videosunun altında geveze gençlerimiz kendilerini tatmin ediyorlar. Küfürleşmeleri, karalamaları bir kenara koyuyorum. İlginç olan müzik ile alakalı yorumlar.

“Baslar iyi olmamış, daha fazla açılabilirdi.”

“Bu şarkı ne? Kim bunun aranjörü?”

“Keman solo hafif kalmış.”

“Tarzı hep aynı, böyle olmaz ki.”

“İntroya gitar solo  lazım, değiştirilmeli.”

“Çok kalın okunmuş.”

  Bu tarz yorumları okuyunca ağzım açık kalıyor. Meğer ne cevherler varmış! Notadan, enstrümandan anlıyorlar mıdır dersiniz? Bence hayır!

  Yahu herkes eleştirmen olmuş. Sosyal medyanın bu getirisi gerçekten can sıkıcı. Eğer bir gün kaset çıkarırsam, Youtube adlı siteye şarkılarımın yüklenmesine izin vermeyeceğim. O derece kızgınım!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
İlhan Berk - Poetika
İlhan Berk – Poetika

  Poetika nedir? Poetika, şairlerin şiir hakkındaki görüşleridir. Daha geniş tanımı ise "Şiire dair her meseleyle uğraşan bilim alanıdır." (...

Kapat