nuManaGa.com

Yorum Sizin

  Engelli kardeşlerimiz için hiçbir şey yapmıyoruz. Onların sorunlarına, sıkıntılarına kulak vermek bir yana dursun, kimi zaman da kırıp, üzüyoruz. Görme, işitme yahut bedensel engelli kardeşlerimizin ülkemiz şartlarında yaşam sürdürmelerinin çok güç olduğunun farkına varmak gerek. Yürüdüğümüz yollar, bindiğimiz otobüsler, kullandığımız araçlar… Sanki engelli kardeşlerimizin işini daha da zorlaştırmak için uğraşıyor gibiyiz. Yapıcı değil hiçbir çözüm önerisi. Önerilen her şey ucuz ve geçici ne yazık ki. Kardeşlerinin durumuna kayıtsız kalan bizleriz engelli. Duygu yoksunu engellileriz!

  Yakın zamanda bakanlarımızdan biri ile engelli kardeşimiz arasında geçen diyaloğu hatırlıyor musunuz? Kardeşimiz “Asgari ücretler az Sayın Bakanım.” diyor bakanımız ise “Kör olduğun halde iş verdik.” şeklinde tepki gösteriyor. Aşağıda videosu var. İzlemeyenler bir baksın.

  Bakanın söylediği cümleleri engelli kardeşlerimize her gün binlerce kişi söylüyor. Bakanın çıkışı sokaktaki vatandaşın cümlelerinin yanında devede kulak kalır elbette. Sonraları bakan özür diledi falan ama kalp kırıldığı zaman kolay tamir olmuyor. Duyguları darbe alan genç kardeşimize ve diğer tüm engelli kardeşlerimize yaptığımız haksızlığın bedelini ödememiz mümkün değil.

  Asıl engelli kim? Engelleri olduğu halde çalışmak, alın teri dökmek isteyen kardeşlerimiz mi yoksa halden ve hislerden anlamayan bizler mi? Yorum sizlerin!

Engelli kardeşimizle Sağlık Bakanı Recep Akdağ arasında geçen diyalog:

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Bunun Adı Vurgun
Bunun Adı Vurgun

  Yüksek lisans başvuruları yapanlar bilirler. Ön kayıt gibi bir uygulama vardır. Ön kayıt yaptırmak için belgeler hazırlanır, yollanır yahut...

Kapat