nuManaGa.com

Yok Sana Para Mara!

  Wikipedia‘yı bilmeyen yoktur. “Özgür ansiklopedi” sloganı ile yola çıkan ve 380 milyon kişinin kullandığı söylenilen bu güzide internet sayfası yardımımıza muhtaçmış. Tabi su yakmıyor koskoca site. Bir sürü gideri var. Haliyle büyük paralar gerekiyor siteyi idare etmek için. Maddi sıkıntılar olduğunu belirten  Wikipedia.org‘un sahibi Jimmy Wales çok bunaldığını ve Wikipedia’yı kullanan herkesten maddi destek beklediğini dile getiriyor.

  Wikipedia‘yı ziyaret ederseniz sayfanın en üstünde Jimmy’nin resmi ile birlikte gelen bağlantıyı görebilirsiniz. Tıkladığınızda gelen yeni sayfada Jimmy’nin neden para istediğini açıkladığı bir yazı okuyacaksınız ve eğer yardım etmek istiyorsanız neler yapmanız gerektiği hususunda bilgiler alacaksınız. Peki Wikipedia gibi köklü bir site neden kullanıcılarının yardımına ihtiyaç duyuyor? Jimmy yardım meselesini özgür bir şekilde, reklamsız yola devam etmek için gerekli gördüğünü söylüyor. Kendince haklı olabilir. Saygı duyuyorum fakat neden reklam almadığı konusunu ben anlayabilmiş değilim. Sayfaların düzenini bozmadan pekala reklam alabilir ve gelir elde edebilir Wikipedia. Ayrıca sanal alemin en çok tıklanan beşinci sitesine çok kaliteli sponsorlar da kolaylıkla bulunabilir. 

  Kullanıcıların yardım konusuna gösterdiği ilgi gerçekten takdire değer. Birçok kişi Wikipedia‘ya yardım yapmış. 380 milyon kişinin ziyaret ettiği bu sitenin takipçileri desteğe devam ederse Jimmy epey rahatlayacaktır. Yardım yapanların yanı sıra birçok kişi de yardım için sitelerde konu açmakta ve çevresindekileri yardım yapmaları için yönlendirmekte. Bence gereksiz olan bu yardım isteğine gösterilen ilgi sosyal yardım konularında gösterilse daha yararlı olur.

  Şimdi numanaga.com için yardım kampanyası düzenlesem mi diye düşünüyorum. Ağlamaklı baktığım bir fotoğrafımı koyup siteme girenlerden katkıda bulunmalarını istesem mi? Acaba kaç kişi yardımda bulunur? :)

  Vallahi Jimmy kardeşim kusura bakma ama sana para mara yok! Sponsor bul, reklam al… Dünyanın en çok ziyaret edilen beşinci sitesinin yardıma falan ihtiyacı yoktur bence.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , ,
  1. kamil diyor ki:

    jimmy yalancının teki onun tek derdi parabence milleti sömürür bunlar ybelki 1 milyon dolarını masrafa geri kalanını cebe indirir bu hırsızzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

  2. M.Akif diyor ki:

    Adam bilmem kaç milyon dolar para sağladı zaten.Kimler bağış yaptıysa artık..

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Ayşegül Aldinç
Ayşegül Aldinç’i Daha Sık Görmek İstiyoruz

Yıllar kimi isimlere diş geçiremiyor. Yıllar geçtikçe güzelleşen, gençleşen, daha kaliteli işlere imza atan isimlerden biri Ayşegül Aldinç. Zamanın olumsuz etkileri uğramıyor...

Kapat