nuManaGa.com

Yok Edilmek İstenen Millet

  Rahmetli dedem Şemsettin Eriş’ten bana kalan kitaplardan biri Yok Edilmek İstenen Millet. Bu nedenle bende apayrı bir yeri var. Türk milletinin uğradığı haksızlıklara sessiz kalmayan bir büyükelçi olan Galip Kemali Söylemezoğlu imzalı bu eser, Sevr’in önümüze konduğu dönemde yaşanan olayları, kendini medeni addeden Avrupalı barbarların Türk milletini bitirmek için yaptıkları çalışmaları gözler önüne sermektedir.

  Bu güzide kitap Galip Kemali Söylemezoğlu’nun büyük gayretleriyle ilk defa Roma’da “L’assasinat D’un Peuple” adıyla Fransızca olarak basılmıştır. Avrupa’da bulunan ve bu coğrafyayı çok iyi bilen Galip Kemali Söylemezoğlu, Türk milletinin sonunu getirmek için uğraşanlara bu eser vasıtasıyla cevap vermiştir. Yok Edilmek İstenen Millet adlı bu eserin Fransızca yapılan ilk baskısı bütün Avrupalı, Amerikalı devlet başkanlarına, vekillere, üst düzey bürokratlara Galip Bey tarafından gönderilmiştir.

  Eserde yakın tarihin acı dolu sahnesinde yer alan birçok ismin Türk milletinin yok edilmesi adına verdiği uğraşları ve bu düzenbazlara Galip Kemali Bey’in verdiği asil cevapları görmekteyiz. Kimler mi var düzenbazlar arasında? Lloyd George, Mac Leanqui, Lord Robert Cecil, Venizelos, Lord Curzon… Ayrıca şimdilerde dost diye takdim ettiğimiz yılanların da ne denli zehirli olduğunu belgelemektedir Yok Edilmek İstenen Millet.

  1957 yılında Selek Neşriyat tarafından dilimize çevrilerek insanlarımıza sunulan 90 sayfalık bu eserin 2000’li yılların başlarında yeni bir baskısı yapılmış. Yok Edilmek İstenen Millet şu an piyasada pek bulunmasa da internet üzerinden satış yapan firmalar vasıtasıyla bu önemli esere ulaşmak mümkün.

  Geçmişi iyi bilmeli! Bugünü ve geleceği kurtarmak için gerekli olan en mühim bilgiler tozlu sayfalarda yer almakta. Sahte bilgilerle örülü yalan kitaplarına itimat etmemek ve Galip Kemali Söylemezoğlu gibi gerçek vatanseverlerin kalemlerinden dökülen sahici cümleleri baş tacı yapmak gerek. Yok Edilmek İstenen Millet, her Türk bireyinin okuması gereken, gerçek bir eser. Yeni baskılarıyla birlikte her kütüphanede bulunması temennimdir. Boş beleş kitapları defalarca basan yayınevlerine duyurulur!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , ,
  1. temizlik firmaları diyor ki:

    paylaşım işin teşekkür ederim

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Benzinin Litre Fiyatı
Benzinin Litre Fiyatı

  Türkiye'de yaşanan acı olayları görmeyip Suriye'yi dert edinenler var. Suriye'den başka bir şey konuşulmasını istemeyenlerin güzel ülkem Türkiye'den bihaber...

Kapat