nuManaGa.com

Yine Ağlıyoruz

  Ülkemizin üzerindeki kara bulutlar bir türlü dağılmıyor. Van’da meydana gelen 7.2 şiddetindeki deprem binlerce ailenin ocağını söndürdü. Binlerce kişi yakınlarından haber almak için didiniyor, birçok yaralı tedavi bekliyor; çadır, su, giyecek, yiyecek, su lazım… Türkiye Van’a yardım için elinden geleni yap. Kargolar ücretsiz ulaştırıyor yardım malzemelerini; kaymakamlıklar, valilikler yardımları ulaştırmak için çalışıyor…

  Çığırtkanlık yapanlara kulak asma Türkiye. Birileri kalkıp “Yardım edilmiyor, Kürtler olduğu için buralar görülmüyor…” gibi şeyler zırvalasa da umursama onları. Türk halkının yardıma muhtaç olan herkese elinden gelenin fazlasını yaparak yardım edeceğini herkes iyi biliyor aslında. Damardan giren ve ayrımcılık yapmaya çalışanlara Türkiye zaten prim vermez. Kilometreler ötesine bile yardım götürmek için didinen bir millet komşusunu, kardeşini asla unutmaz!

  Gazetelerin sıcak köşelerinde ayrımcılığı körükleyen yazılar yazanlar, “Kürtlere yardım edilmiyor…” diye yalanlar sıralayanlar, akılları sıra duygusal şeyler kaleme aldıklarını sananlar… İşte asıl ayrımcı sizlersiniz. Siz ayrılıkçı fikirlerinizi yazmakla meşgulken binlerce insan Van’a yardım için çalışıyor, didiniyor. Sıcak köşelerinizden birkaç dakika ayrılın da yardım için bir şeyler yapın. Boş lafların kimseye yararı yok. Mesela Ece Hanım… Sizi sahalarda görmek isteriz.

  Van’da ölenlere rahmet, kalanlara sabır ve yüce Allah’tan yardım diliyorum. Başta Kızılay olmak üzere güvenilir kurumlar vasıtası ile herkesi yardım yapmaya davet ediyorum.

  Kızılay telefon: 168   İnternet sitesi: www.kizilay.org.tr

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , ,
  1. Hakan diyor ki:

    Yazdıklarına aynen katılıyorum.Van zor durumda ve yardım bekliyor.Fırsatçılara prim vermek bize yakışmaz,herkes üzerine düşeni yaparsa sorunlar daha çabuk çözülür.

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Arakan'da Katliam Var
Güzel Günlere Saygımdan

  Dilimin ucunda cümleler birikti; dudaklarımın hapsettiği cümleler... Söylemek istiyor dilim ama izin vermiyor dudaklarım. "Yapma!" diyor ve ekliyor "Değer...

Kapat