nuManaGa.com

Yetmeyen Maaş

  Ortalık zamcıklardan pardon güncellemelerden geçilmiyor. İşçinin, memurun maaşı hariç her şeyde bir güncelleme var. Vekillerimizin maaşı da güncelleniyor. Milletvekili maaşları ile ilgili vekillere mikrofon uzatıldı. Kimisi maaş bize yetiyor hatta artıyor derken; kimisi de yetmediğini falan söyledi. Neden gösterenler de oldu umursamayanlar da. Yani çok ilginç cevaplar verildi. En ilginç olanı sizlerle paylaşmak istiyorum.

  Birçok milletvekili soruyu yanıtladı. En ilginç yanıt bir bayan vekilimizden geldi. Kendisi çok misafir geldiğini ve misafirlerini yemeğe götürdüğü için maaşın yetmediğini söyledi. Ne kadar ilginç… 11 bin liraya yakın maaş sadece yemek ısmarlamayla biter mi?

  Yemek ısmarladıkları için maaşların az geldiği söyleniyor ya; aklıma geçen gün izlediğim Meclis Lokantası’ndaki yemek fiyatları ile ilgili haber geldi. Vekillerimiz çoğunlukla burada yemek yemekte. Çünkü bu lokanta gerçekten çok kaliteli. Haberlerde mutfaklarına kadar gösterdiler… Muazzam! Peki Meclis Lokantası’nda fiyatlar ne alemde? Burada fiyatlar oldukça uygun. En viran esnaf lokantasında 5 liraya yiyeceğiniz etli yemekler Meclis Lokantası’nda sadece 1 lira. İnternetten derlediğim fiyat listesi (fiyatlarda ufak tefek değişiklikler olabilir) şöyle:

Etli türlü fırın: 1 lira.

Çentik kebap: 3 lira.

Güveçte köfte, patatesli: 3 lira.

Fırın kebap, garnitürlü: 3 lira.

Kuzu tandır, pilavlı: 4 lira.

Soslu dilbalığı: 4 lira.

Piliç but fırın: 3 lira.

Hindi dolma: 2 lira.

Spagetti bolonez: 1 lira.

Pilav: 50 kuruş.

Mevsim salata: 50 kuruş.

Karışık turşu: 50 kuruş.

Cacık: 50 kuruş.

Havuç çorbası: 50 kuruş.

Brokoli çorbası: 50 kuruş.

Tavuklu brokoli: 1 lira.

Hanımağa sarma: 1 lira.

Yoğurtlu semizotu: 1 lira.

Kabak bayıldı: 1 lira.

Patlıcan biber tava: 1 lira.

Kısır: 1 lira.

Peynir tabağı: 1 lira.

Ekmek kadayıfı: 1 lira.

Bademli keşkül: 1 lira.

Cevizli halka tatlısı: 1 lira.

Armut komposto: 50 kuruş.

  Fiyatları internetten derledim. Bazı fiyatlar televizyondaki haberlerde verilenlerle tutuyor. Tamamı hakkında bilgiye sahip değilim ama hemen her sitede aynı fiyat listesi olduğunu söyleyebilirim.

  11 bin liraya yakın maaşla, Meclis Lokantası’nda her ay beş tabur asker doyurulur! Halk 600 lira ile kira, fatura gibi onlarca masrafla boğuşup karnını doyurmaya çalışırken; 11 bin lirayı yemeğe gömdüğünü söylemek gerçekten çok enteresan! Afiyet, bal, şeker olsun!

  Acilen vekillerimizin maaşlarına zam yani güncelleme yapılmalı!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Pastel
Pastel

  Pastel, acıklı bir aşk öyküsü. Sevdiği kıza açılmak için farklı ve güzel bir yöntem seçen kahramanımızın yürek burkan hikayesini izleyince...

Kapat