nuManaGa.com

Yeni Yıl Demek Taciz Demek

  Ülkemizde yeni yıl hazırlıkları çok farklıdır. Taksim’e, Nişantaşı’na, Kızılay’a, Çiftlik’e, Uzun Sokak’a, Çınar’a çıkıp abazanlıklarını göstermek için yarışanlar olduğunu düşünürsek durumun karışıklığı daha net anlaşılacaktır. Yeni yıla bir hafta kala bütün medya organlarında “Tacizcileri engellemek için ekipler kuruldu.” şeklinde haberler yer alır. Yeni yıla kızları elleyerek girmek isteyen abazanlar takar mı bu haberleri?

  Polislerin tacizcilere göz açtırmayacağını medya haykırdı haftalarca. Abazanların uslanacağını, korkacağını düşünenler de oldu. Yanıldık! Yine tecizden geçilmedi ortalık. İyi ki o gece polisler sıkı takipteydi. Yoksa taciz olaylarının sayısı yüzlerle ifade edilirdi.

  “Yeni yıla elleyerek girersek bütün yıl öyle geçer.” mantığı var sanırım abazanlarda. Yeni yılı kutlamak için sokağa çıkan her bayanı yollu belleyerek de kendilerini haklı çıkarmaya çalışıyor hayvanlar. Ananız, kardeşiniz yeni yılda markete ekmek almaya giderken birileri tarafından taciz edilse ne yaparsınız abazanlar? “Vururum, asarım, keserim, höyt…” diyorsunuz değil mi? Ulan dingiller milletin anasına, kardeşine sarkarken aklınıza kendi aileniz gelsin o zaman!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Yeni Yıl Demek Zam Demek
Yeni Yıl Demek Zam Demek

  Biz mi yeni yıla giriyoruz yoksa yenil yıl mı bize giriyor? Saat on ikiyi bir geçe havai fişekler, balonlar,...

Kapat