nuManaGa.com

Yapmayın

  “Türkiye Cumhuriyeti 89 yaşında! Bu mutlu günde dökülelim bayraklarımızla sokaklara…” demeyi ne çok isterdim. Belki bu da suç sayılır diye düşünmek zorunda hissediyorum kendimi. Yazık; şu güzelim bayram günlerimizi ne hale getirdiler. Cumhuriyet Bayramı demek bu ülkenin fertlerinin insan onuruna uygun yaşama haklarını kutlamaları demektir. Önemlidir, ihmal edilmemelidir, mutlaka kutlanmalıdır!

  Ne yazık ki milli bayramlar üzerinde kara bulutlar dolaşıyor. Birileri yasaklamalarla halkın bayramını kutlamasını engelliyor. Daha da acısı bayramını kutlamak isteyenlere biber gazı sıkılıyor. Yahu o meydanlardakiler bayram kutlamak istiyorlar; amaçları sadece Cumhuriyet Bayramı’nı yaşatmak. Terörist değiller, bozguncu değiller, isyancı değiller… Onlar bu ülkenin evlatları!

  Alçak, yavşak ve kaypak medyamız Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamak için meydanlara akan insanları suçluymuş gibi göstererek kimin ekmeğine yağ sürme telaşında acaba? “Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamak için meydanlara inenler polisle çatıştı.” demek ne büyük gaflettir. PKK’lı köpeklerin yürüyüşünü demokratik hak olarak gösteren medya, bu halkın evlatlarına kalem doğrultarak yaranma sporunda madalya almak için çabalamakta. Ayıp ayıp!

  Rejim yanlısı olduğu, rejimin ilan edildiği günü kutladığı için örseleniyor Türk milleti. Yapmayın! Bu halkın bayramlarına dokunmayın. Bırakın kutlayalım Cumhuriyet Bayramı’nı! Kime ne zararı var bu güzel günün?

  Gönlünde iman yatan, bütün engellemelere rağmen pes etmeyen Türk milletinin, Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Safranbolu Lokumu
Safranbolu Lokumu

Yine gurmeliğim tuttu. Bakın başlığa... Pek severim lokumu. Karabük'e, Safranbolu'ya yolum düştü düşeli daha da sever oldum. Bilindik lokum çeşitlerine...

Kapat