nuManaGa.com

Yandex’in Şansı Ne Kadar?

  Yeni bir arama motoru Türkiye pazarında şansını deniyor: Yandex. Sadece internette değil, televizyon kanallarında yaptığı reklamlarla da dikkat çeken Yandex, oldukça iddialı. Bir Rus şirketi olan ve dünya pazarında ilk beşte yer alan bu arama motorunun ülkemizdeki internet kullanıcılarıyla buluşması oldukça faydalı oldu. Çünkü rekabet biz müşterilerin işine yarar. Peki Yandex’in ülkemizdeki şansı ne kadar?

  Ülkemizde arama motoru kavramı ne yazık ki yok. “Arama motoru” değil de doğrudan Google diyoruz. Hiç “Yahoo’ya gir.” ya da “Amazon’da arayalım.” diyeni duydunuz mu? Çok farklı arama motorları varken ülkemiz piyasasının kaymağını Google yemekte. Türkiye’deki internet kullanıcılarının yüzde doksan beşinin açılış sayfası Google. Buradan yola çıkarsak ve internet kullanımı üzerine pek bir şey üretmediğimizi düşünürsek Yandex’in şansı oldukça az görünüyor.

  Özellikle ülkemizde Google’nin tahtından inmesi zor. Yandex bu hızla devam ederse ancak ikinci sıraya yerleşebilir. Google’yi zirveden indirmek kolay görünmüyor.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , ,
  1. Blogblisim diyor ki:

    Ben şahsen herşeyimi yandex’e çevidim,a ana sayfamo yandex yaptım, yandex servislerini kullnaıyorum.

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Bu Son Olsun
Bu Son Olsun

  Balat'ı mesken tutan ve çok özel hikayeleri olan evsizlerin 12 Eylül'ün karanlık günlerinde yaşadıkları olayların ışığında; darbe yıllarının yaydığı...

Kapat