nuManaGa.com

Yalan

  Ne yalanlar duydu kulaklarım… Alışığım yani. İlk kez senden duymadım; senden duyduklarım son da olmayacak. Senin farkın ne biliyor musun? Gözlerime hitap etmen. Sayende ilk kez yalan gördü gözlerim. Sana çok teşekkür ederim. İlki yaşattın bunca yıllık ömrümde. Meğer yalan sadece cümlelerden ibaret değilmiş. Ete kemiğe bürünmüş yalanlar da mevcutmuş. İnsan suretine gizlenmiş yalanları fark etmek çok zormuş çok!

  Pinokyoları bilirim ama sen o kadar masum değilsin. Çünkü başlı başına yalansın! Yalancı demek hafif kalır. Ben duyduklarıma, yaşadıklarıma şaşırmıyorum. Bana ilginç gelen kendini kandırmayı başarabilmen. Tebrikler adamım!

  Şimdi bu yazıyı okuyanlar birine kızdığımı falan düşünecek. Alakası yok! Kimseye kızmadım. Zaten ben sevdiğime kızarım. Kızgınlıklarımı da sayfaya konu etmem. Ben bir süre önce bir adam tanıdım. Adını başka söylemişti. Ben adının, soyadının, hayatının yalan olduğunu seneler sonra anlayabildim. “Zaten dostluk, kardeşlik yalanmış!” dememe neden olan biri geldi de aklıma. Boş geçmeyeyim dedim!

  Sen yok musun sen.. Şirin, sessiz, masum gözüken adam. Sinsilik işlemiş kanına; hayatın yalan!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Ustalara Saygı: Pardon
Ustalara Saygı: Pardon

  Gelmiş geçmiş en iyi Türk filmleri arasında gösterilebilir Ferhan Şensoy'un başrolünü oynadığı Pardon filmi. Adalet sistemimizi çok iyi özetliyor...

Kapat