nuManaGa.com

Yakapark / Fethiye

  Tlos Antik Kenti yakınlarındaki güzel bir mekana götürmek istiyorum sizleri. Su ve kuş seslerinin süslediği, ruhu huzurla dolduran Yakapark’a gidiyoruz. Fethiye sınırları içerisindeki Yaka köyünün 1 km uzağında bulunan Yakapark, muhteşem dokusuyla huzur, keyif, nefis yemekler arayanlara unutulmaz anlar yaşatıyor. Tlos’a gitmişken Yakapark’ı görmemek olmaz. Tlos sonrası hemen çıkıveriyor karşınıza Yakapark.

  Asırlık ağaçlar, taş masalar, gürül gürül akan sular, teraslar, buz gibi bir havuz, köşkler, localar bekliyor ziyaret edenleri. Doğanın sundukları insan elinin mahareti ile buluşunca bambaşka bir mekan çıkmış ortaya. Tek kelimeyle harika!

  Yakapark sadece restoran olarak hizmet veriyor demek doğru olmaz. Buradaki ağaçlar, teraslar, sular görülmesi gereken güzellikler! İlle yemek yemeniz şart değil bu güzellikleri görmeniz için. Jeep safaricilerin ortak noktalarından biri olan bu güzel mekan “Hiç balık sevdiniz mi?” sloganı ile dikkat çekiyor. Yakapark’ta barın hemen önünde yüzen balıklara dokunmanız, onları sevmeniz mümkün.

 

 

  Yakapark’ın içinde bulunan ve buz gibi suyuyla titreten havuzda keyifli anlar yaşanıyor. Bu havuza girmek kolay değil. Su gerçekten çok soğuk. Öyle ki havuzun içinde 5 dakika durana bir içki; 15 dakika durana ise yemek ve içki müessese tarafından ikram ediliyor. Bu soğuk havuza sadece ayağımı sokabildim. Dostum Metin epey bir süre kaldı havuzda ama o da ikramlardan faydalanacak kadar dayanamadı ne yazık ki.

  Nefis balıkların tadına bakmak, su ve kuş sesleri ile huzur dolmak, asırlık ağaçları görmek, balık sevmek için Yakapark’a mutlaka uğrayın.

  Resimler büyütmek için üzerilerine tıklayınız.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , ,
  1. Metin diyor ki:

    -Yakapark harika bi yer nuManaGa’ya katılıyorum =) özellikle su çok soğuk 😀 herkes bi ayağıyla suyun soğukluğunu test ederken, pat diye suya atlamışsanız suyun değeri ikiye katlanıyor ki turistler falan fotoğrafınızı çekiyor :p ama dikkat etmeniz gereken bir husus var suyun içinde 5 dk durunca bi adet içki bedeva ama bu 5dk içinde boynunuza kadar suyun içinde olmanız gerekiyor 😀 3-4 dk içinde yüzüp dolaşıp buz tuttuktan sonra dakikanızı başlatalım mı sorusu duyunca şok olup hevesiniz kaçıp sudan çıkabilirsiniz, her seferinde ayağa kalkınca dakika sıfırlanıyormuş çünkü 😀 zaten önemli olan kazanmak değildi katılmaktı havuza ilk atladım ya o bana yeter :p nuManaGa ile yakapark’ta vakit geçirmenin değeri: paha biçilemez =)

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
En Çok Yorumlayanlar Eklentisi
En Çok Yorumlayanlar Eklentisi

  Yine bir WordPress eklentisi ile karşınızdayım. Bu sefer ki eklenti sayfalarımızda bulunan eşsiz güzellikteki yazılara, müthiş yorumlarıyla destek verenleri...

Kapat