nuManaGa.com

Yabancılar Pek Kıymetli

  Biz kendi insanımızı paylamaya; yabancıyı şakşaklamaya pek bayılırız. Bir turist gelir bütün ilçe onun çevresinde pervane olur. Turistler 3 kuruşa bir otelde kalırken Türkler 15 kuruş ödemek zorundadır. Aklınıza gelebilecek her konuda bu tarz sıkıntılar vardır. Üzücü… İnsanımıza değer vermek varken hep elin insanını paşa yapma derdindeyiz. Bu durum futbol sahalarında da geçerli. Yabancı sayısı sınırsız; doldur babam doldur…

  Sadece Süper Lig’de değil; alt liglerde de yabancı sevdası almış başını gidiyor. Yabancı gelmesin demiyoruz ama kalitelisi gelsin; o da Süper Lig’e gelsin! Alt liglerde yabancı oyuncu oynatılmasın. Türk gençleri fırsat bulsun ki futbolumuz gelişsin.

  Bakıyorum küçük ilçe takımları bile bulmuş bir Afrikalı dikmiş sahaya! Yetenek deseniz yok! Yaşı 18 yahut 19. Ne gerek var? Ülkemin gençlerine şans verilse daha iyi olacak! Hem ülkemin insanları hem de Türkiye kazanacak!

  Kimse “Futbolcu yetiştiremiyoruz.” diye söylenmesin. Saksıda yetişmiyor ki mübarek! Oynatacaksın, göstereceksin, elinden tutacaksın, arkasında duracaksın, şans vereceksin… Toptan anlamayan göbekli Afrikalılar değil Türk çocukları oynasın arkadaş!

  Yabancılar kıymetli anladık! Türk gençlerine şans vermeyenler; sizin yerinize de yabancı getirelim o zaman! Uyar mı? Şimdi dağılın!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Takip Eden Sosyal Ağ Eklentisi
Takip Eden Sosyal Ağ Eklentisi

  Blogcuların her şeyidir sosyal ağlar. Yazılanlar sosyal ağlarda paylaşılır, ziyaretçileri siteye çekmek için uğraşılır... Bunlar ve daha fazlası için bloglarda sosyal...

Kapat