nuManaGa.com

Ya Kapansın Ya Çalışsın

  Türkiye Futbol Federasyonu özerk bir kurum. Bakanlığa falan bağlı değil. TFF, özerk olmanın gücünü kullanmak yerine saçma kararlarla topu taca atmaya çalışıyor. Türk futbolu bu kaos ortamını hak etmiyor. Yazıktır, günahtır… Kim olursa olsun şike yapana gereken cezalar verilmeli. Zaten kıvıra kıvıra yasa değişti, şahıslar yırttı. Kulüplere de ceza verilmezse, “af” falan kabul edilirse nasıl şikenin önüne geçilebilir?

  Son yıllarda Kulüpler Birliği, TFF’nin önüne geçti. Futbol kulüplerinin başkanları federasyonu gölgede bırakan hareketlerde bulunmaktalar. Şikenin önüne geçmek için çıkarılan yasa için kapı kapı gezdi Kulüpler Birliği. TFF sadece izlemekle yetindi. Olumlu yahut olumsuz bir karar veremeyerek karışıklığın artmasına neden oldu Türkiye Futbol Federasyonu. Şimdi bazı kulüpler “58. madde değişsin, küme düşme kalksın…” diyor. Yani Türkiye Futbol Federasyonu yine geri planda.

  Özerk kurumlar kararlarını alırken daha rahattır. Türk futbolunu yönetenler kurumlarının özerk olduğunun farkına varsınlar. Eğer hiçbir karar alamayıp her şeyi Kulüpler Birliği’nin istekleri doğrultusunda yapıyorlarsa bu acı durumun getirilerine katlasınlar ve istifa etsinler.

  Türk futbolunu Türkiye Futbol Federasyonu mu yoksa Kulüpler Birliği mi yönetiyor? Son zamanlarda Kulüpler Birliği’nin yaptıkları ortada. Federasyon, Kulüpler Birliği’nin etkisinde hareket etmekten vazgeçmeyip futbolu yönetme işini başkalarına devrediyor ise tez elden kapansın! Ben yanlış anladıysam yaşananları; o zaman bir karar alsın, özerk olduğunu ispatlasın, çalışsın!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Kaymakamı Darp Edenlere
Kaymakamı Darp Edenlere

  Kaçakçılık yapmak suçtur. "Onlar suçlu değildi, sadece kaçakçıydı..." şeklinde cümleler kuranlar yasalara bir baksınlar. Bombalamanın doğru olup olmadığı tartışılır....

Kapat