nuManaGa.com

WP’de Arşiv Sayfası Oluşturmak

 Birçok  sitede görmekteyiz arşiv sayfalarını.(Ben dahil) Widget olarak bulunan arşiv kısmını beğenmeyenler ve kullanışlı görmeyenler arşiv sayfası kullanmayı tercih ediyor.

 Gogıl’da arattırdığınızda birçok bilgiye ulaşabilirsiniz bu konuda…Fakat çoğu sitede kod ile arşiv sayfası yapımı anlatılmış. Bana kodlar karışık gelir diyenler için ise çok güzel bir eklenti mevcut. Eklentimizin adı: Clean Archives Reloaded. Türkçe karşılığı “Temiz Arşiv” oluyor.

 Gelelim eklentimizi nasıl kuracağımıza…Sayfanın altında “Eklentiyi indir” bağlantısına tıklayarak eklentimizi indiriyoruz.Ardından her eklentiyi nasıl kuruyorsak o şekilde kuruyoruz.Yani wp-content/plugins klasörü içine rar. dosyasından çıkardığımız klasörü atıyoruz.Eklentimizi aktifleştirip kontrol panelinden ayarlar sekmesine tıklayıp “Clean Archives” ya da “Temiz Arşivler” yazan bölüme tıklıyoruz.Ayarları istediğiniz gibi yapabilirsiniz.Ayarlar görünümü aşağıdaki resimdedir.

 Eklentimizi kurulumunu ve ayarlarını tamamladıktan sonra Sayfalar/yeni ekle kısmından yeni bir sayfa açıyoruz.İsmini arşiv ya da başka bir şey koymak size kalmış.Daha sonra gövde bölümüne gelerek aşağıdaki resimdeki [clean…reloaded] kodunu yazıyoruz.

Böylece arşiv sayfamızı hazırlamış olduk.Güle güle kullanın.

Eklentiyi İndirmek İçin Tıklayın.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
konservatuvar gezisi
Denizli Belediyesi Konservatuvarı Gezisi

Uzun zamandır TEGV konulu yazı yazmadığımın farkına vardım. Farkına varır varmaz da patlatayım bir yazı dedim.Bu yazıda Denizli Belediyesi Konservatuvarı'na...

Kapat