nuManaGa.com

WordPress Tabanlı Siteye Favicon Eklemek

  Hemen her sitenin kendine ait bir logosu var. Bu logoların küçültülmüş halleri favicon olarak tarayıcılarda yerlerini alıyor. Site adının hemen önünde kendine yer bulan favicon denen resimler önemli bir detay. Her site sahibi bu kısmı özelleştirmek ister. Şık ve kaliteli bir görünüm için, özel görünmek için faviconlar es geçilmemeli tabi. Peki WordPress ile blog oluşturanlar favicon eklemek için ne yapmalılar?

  WordPress kullanıcıları sayfalarına favicon eklemek için öncelikle .png yahut .ico uzantılı resimler elde etmeliler. Bu resmin boyutları 16×16 olursa iyi olur. (Ben bu boyutlarda olan bir resim kullanıyorum.) “Elimde logo falan yok!” diyenler Google vasıtası ile hazır faviconlara erişebilirler.

  Oluşturduğumuz .png yahut .ico uzantılı resmi sitemizin ana dizinine göndermemiz gerekiyor. Ana dizin dediğimiz yer “public htm.” denen klasörün ta kendisi. Resmimizi buraya gönderdikten sonra temamıza ufak bir kod eklememiz gerekiyor. Aşağıdaki kodu sitemizin “header php.” dosyasındaki “</head>” etikentinden önce ekliyoruz ve kaydedip çıkıyoruz. Hepsi bu kadar! Artık favicon resminiz web tarayıcılarında, sitenizin isminin önünde gözükecektir. İyi çalışmalar!

Eklemeniz gereken kod: <link rel=”shortcut icon” href=”/favicon.ico” />

 

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Her Şeysin
Her Şeysin

  Beni ben olduğum için seven, yüreğimin en ücra köşelerini bile görebilen, mutluluk, sevgi, şefkat, anlayış denen güzelliklere ruhunda yer veren, saadetin...

Kapat