nuManaGa.com

Vebali Boynunuza

  Yıllarca Türk futbolunun ileri gitmesi için şike ve benzeri şeyleri cezalandıracak bir yasa çıkarılmasını konuştuk. Televizyonlardaki yorumcular, kulüp başkanları, futbolcular, taraftarlar… Herkes yasa çıkması konusunda aynı fikirdeydi. Yasa çıktı. Peki şimdi neden değiştirmek için uğraşıyoruz? Kulüpler Birliği yasanın değişmesi için teklifte bulundu ve şike yapanların hapis cezası almamasını istediğini belirtti. Başka arzunuz?

  Şike yapan kişiler hapis cezası almasın, şike yapan kulüpler düşürülmesin. Peki şikeye karşı nasıl mücadele edeceğiz? Hapis olmazsa, küme düşürme olmazsa caydırıcılık olur mu? Çoğu başkanın ve futbolcunun bir gecede yediği parayı ceza olarak kesince Türk futbolu bir metre ileri dahi gidemez.

  Şu an hapiste olanların hiçbiri hüküm giymedi. Öncelikle herkes bunu hatırlamalı. Mahkeme sonuçlanmadan her gün farklı bir teklif ile ortaya çıkmanın manası yok. Bırakalım hakimler, savcılar görevlerini yapsınlar. Bu yasa kolay çıkarılmadı. Yıllarca şikenin önüne geçilmesini bekledik millet olarak. Şimdi kalkıp bir çırpıda, keyfi bir şekilde bu yasa değiştirilmemeli. Eğer bu yasa değişirse ileride yaşanabilecek tüm olayların vebali yasanın değişmesini isteyenler boynuna.

  Türk futbolunu ileri mi götürmek istiyorsunuz yoksa bitirmek arzusunda mısınız beyler? Koyun şapkalarınızı önünüze ve iyi düşünün.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Ustalara Saygı: Eşkıya
Ustalara Saygı: Eşkıya

  "Meğer birini öldürmek ne kadar kolaymış Eşkıya..." cümlesi ve Cumali'nin ölüm sahnesi ile hafızama kazınan müthiş eser. Eşkıya, Türkiye'de...

Kapat