nuManaGa.com

Ve Messenger Devri Biter

  Sosyal ağların güçlenmesi en çok messenger programlarını yaraladı. Bu duruma daha önce yazdığım “Msn ve Yahoo Messenger Yakında Tarih Olur” adlı makalede değinmiştim. Sosyal ağların en güçlüsü Facebook beni yanıltmadı ve messenger programlarının ipini çeken hizmetini devreye soktu. Facebook üzerinden görüntülü sohbetler yapmak artık mümkün. Yani messenger programlarına ihtiyaç kalmadı!

  Bilgisayarların vazgeçilmezi olan messenger programlarına sosyal ağların güçlenmesi ile ilgi azalmıştı. Facebook’un görüntülü sohbet sisteminin hayata geçmesi ile de messenger programlarının tarihe gömülme zamanı gelmiş oldu.

  Zaten mail adresi vasıtası ile görüşülen herkes Facebook kullanıyor. Programa ne gerek var? Tek tıkla site üzerinde her şey hallediliyor. Bu da sosyal ağların insanları tamamen ele geçirmesi anlamına geliyor. Bu uygulamanın en olumsuz tarafı insanların sosyal ağların kölesi olmasına sağladığı katkı ne yazık ki.

  Olumlu ve olumsuz tarafları ile birlikte bu yeni uygulama hizmete girdi. “Nasıl kullanırım?” diyenlere tarif edelim. Efendim, sohbet sekmesine tıkladığınızda çerçevede ufak bir kamera ikonu göreceksiniz. Tıklayın! Ardından yazılım bilgisayarınıza yüklenecek. Sonra görüntülü sohbet uygulamasını kullanabileceksiniz. Bir kereye mahsus yazılımı yüklemek gerekli. Çok basit merak etmeyin.

  İyi ve kötü yanları ile hayatımızın bir parçası haline gelen sosyal ağlar bazı programların sonunu getirdi. Devir teknoloji devri. Yenilenemeyen, talepleri karşılayamayan çöplükte buluveriyor kendini!

  Biz söylemiştik Mit!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Arakan'da Katliam Var
İstenmeyen Bir Durum

  Bugün bir öğretmen meslektaşları yüzünden görevinden alındı. İyi niyetli olmasına rağmen yanlış anlaşıldı. "Anlatamıyor..." şeklinde ithamlara kurban gitti. İlk...

Kapat