nuManaGa.com

Ve Elçi Geri Döner

  Çok olmadı elçiliğin zorluklarını, yaşanan bir sıkıntıda geri çağırılıp sonra geri gönderildiğini yazalı. Büyükelçi başlıklı yazımda elçilerimizi bir haftalığına çekip sonra geri göndermenin yanlış olduğuna vurgu yapmıştım. Yine aynı şeyleri yaşıyoruz. Söylediklerimiz havada kaldı ne yazık ki. Paris Büyükelçisi Tahsin Burcuoğlu Fransa’ya geri dönüyor. Elçilik restimiz çok uzun sürdü anlayacağınız. Hepi topu 1 ay!

  Elçimizi geri çektiğimizi sayfa sayfa yazan gazeteler, elçimizin dönüş yolunda olduğunu ne yazık ki gündeme getirmiyor. Televizyonlarda tek bir haber yok. Zaten bütün temel ihtiyaçlarını televizyondan karşılayan bir millet olduğumuzdan restlerimizin sürdüğünü zannediyoruz.

  İnternetteki haber siteleri büyükelçinin Fransa’ya yakın zamanda döneceğini ve Fransa Senatosu’ndan yasanın geçmesini engellemek için çalışacağını yazıyor. Bakalım gelecek günlerde neler olacak.

  Yani yine her şey aynı. Türkiye’nin dış siyasette değiştiğini söyleyemiyoruz ne yazık ki. Günü kurtaran hareketler yapmaktayız. Geri çek ve sonra gönder mantığı ile hiçbir şey elde edemeyeceğimizi inşallah bir gün görürüz.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Hiçsin
Hiçsin

  Sosyal medya uzmanı havalarında dolaşan tipler var. Hatta biri TRT'de program yapıyor. Yer TRT olunca hükümete yaranmak şart tabi....

Kapat