Vali Recep Yazıcıoğlu-İncilipınar Parkı / Denizli

nuManaGa tarafından 14 Nisan 2011 tarihinde yazılmıştır.

  Ülkemiz yararına çalışan sayılı isimlerden olan Süper Vali Recep Yazıcıoğlu’nun adını taşıyan ve daha çok İncilipınar Parkı olarak bilinen muhteşem bir mekana ev sahipliği yapıyor Denizli. Görenlerin “Her şehirde mutlaka olmalı…” şeklinde sözler sarf ettiği bu güzel park Denizli’deki önemli bir eksiği gidermiş. Nedir bu eksik? Ailece gezilecek ve nefes alınacak bir yer ihtiyacı olarak tanımlayabiliriz bu eksikliği. Şehrin göbeğinde böyle güzel bir alanın olması Denizli’de yaşayanlar için gerçekten büyük şans. Güzel bir manzara, oyun alanları, mesire yerleri, yürüyüş yolları…

  Özellikle hafta sonları tıklım tıklım oluyor İncilipınar Parkı. Halk burada bulunan çay bahçelerine ve oyun alanlarına akın ediyor. Hafta içleri ise daha çok öğrencileri görmek mümkün İncilipınar’da.

  Vali Recep Yazıcıoğlu – İncilipınar Parkı’nda sadece göller, köprüler, çay bahçeleri yok. İncilipınar Parkı’nı önemli yapan merkezde oluşunun yanı sıra içinde bulundurduğu heykeller, plakalar… Tarihimize bir saygı duruşu var İncilipınar Parkı’nda. Ülkemiz işgallere maruz kaldığında bölge için canını ortaya koyan efelerin, tarihteki Türk devletlerinin liderlerinin heykellerini görüyoruz parkta. Orhun Yazıtları ve Tonyukuk Anıtı da dikkat çeken eserler arasında. Savaşlarda şehit düşen Denizlilerin isimlerinin bulunduğu plakaları da görmek mümkün. Bu isimlerin unutulmamış olması onur verici. Nazım’ın şiirinin bulunduğu metal plakanın çalınması ile sık sık gündeme gelen Dostluk Heykeli’nin de İncilipınar Parkı’nda olduğunu unutmadan belirteyim.

   Sadece hafta sonları gezilen bir mekan değil İncilipınar Parkı. Kutlamaların, konserlerin, eğlencelerin düzenlendiği bir alan olarak da Denizli’ye hizmet veriyor. Özellikle ramazan aylarında hemen her akşam bir program oluyor İncilipınar Parkı’nda. İftardan sonra gezmeye çıkan Denizliler’in en çok uğradığı mekan İncilipınar Parkı’dır demek yanlış olmaz.

  İncilipınar’a ulaşmak oldukça kolay. Şehrin göbeğinde olduğunu söylemiştim daha önce. Vali Recep Yazıcıoğlu – İncilipınar Parkı’na gitmek isteyenler Pamukkale Üniversitesi dolmuşlarına binip, parkın girişinde inebilirler. Çoğu dolmuşun önünde İncilipınar yazıyor. Sık sık geçen bu dolmuşlarla rahatlıkla İncilipınar Parkı’na ulaşılabilir.

  Kapın fotopraf makinelerinizi ve göl manzaralı fotoğraflar çekin. Çay bahçelerinde çaylarınızı yudumlayın ve nefis gözlemelerin tadına bakın. Önemli Türk şahsiyetlerinin büstlerini mutlaka görün ve inceleyin. Kısacası; Denizli Vali Recep Yazıcıoğlu – İncilipınar Parkı’nı mutlaka ziyaret edin.

Vali Recep Yazıcıoğlu-İncilipınar Parkı’ndan kareler(slayt gösterisi):

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Yazıyı beğendin mi? Durma paylaş!

Bu Yazıları da Görün:

E-mail adresinizi girin ve

yeni yazılardan ilk siz haberdar olun:

Aktivasyon mailini onaylamayı unutmayın.

"Vali Recep Yazıcıoğlu-İncilipınar Parkı / Denizli" adlı yazı 14 Nisan 2011 tarihinde saat 15:51 sularında "Gez/Gör/Ye" kategorisinde yayınlanmıştır. Bugün 2.673 kere okunmuştur. Ayrıca henüz yorum yapılmamıştır. Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.

Yorum Alanı

Bu yazı hakkında bir şeyler söylemek ister misiniz?  Tarihte Bugün

  Arama Kutusu

 • Atatürk Diyor Ki;

  Ne mutlu Türküm diyene!

 • Ortaya Karışık

 • Yeni Yazılar

 • Son Yorumlar

  Hamur İşi Tarifleri: halit bey footer.php dosyanı...
  numanaga: Bilgiler için teşekkürler ...
  Nihadi Önal: Ben 1971- 73 yılları arası...
  Volkan Atabey: agam yine gezisen he :D...
  Jamaica: Teşekkkürler, deneyeceğim....
  Özge: merhaba bu rapor içindekiler...
  kubra: raporlar için teşekkürler ...
  zendaya: çok yararlı bir yazı. teş...
  Kadir Kocaman: Gözümüz saatte söyleştik...
  07genç: proje ödevim için çok yard...
 • Makineme Takılanlar

  A photo on Flickr
  A photo on Flickr
  A photo on Flickr
  A photo on Flickr
  A photo on Flickr
  A photo on Flickr
 • Seçmece Konular

 • Anket

  Açılım süreci sizce terörü bitirir mi?

  View Results

  Loading ... Loading ...
Tüm hakları nuManaGa.com'a aittir. İzinsiz alıntı dahi yapılamaz. Lütfen Kullanım Kuralları adlı sayfayı ziyaret ediniz. © 2009-2014 nuManaGa.com™