nuManaGa.com

Ustalara Saygı: Pardon

  Gelmiş geçmiş en iyi Türk filmleri arasında gösterilebilir Ferhan Şensoy’un başrolünü oynadığı Pardon filmi. Adalet sistemimizi çok iyi özetliyor film. Ferhan Usta kalemini öyle bir konuşturmuş ki… Gerçek bir olaydan yola çıkarak hazırladığı eğlenceli ve derin senaryoyu oğlu Mert Baykal yönetmenliğinde sinemaya aktaran Ferhan Şensoy, filmdeki müthiş oyunculuğu ile bir kez daha büyülüyor sinemaseverleri.

  Ferhan Şensoy, Rasim Öztekin, Zeki Alasya, Erol Günaydın, Bülent Kayabaş… Kadro sağlam! İşlemedikleri bir suçtan dolayı içeri düşen kafadarların başından geçen olayların anlatıldığı Pardon’da İbrahim rolüyle karşımıza çıkan Ferhan Şensoy 10 üzerinden 10’u hak ediyor. Muzo yani Rasim Öztekin’in de performansı müthiş. Bu iki isim sırtlıyor filmi. İzleyenleri kahkaya boğuyorlar.

  2004 yapımı Pardon sinema salonlarında pek tutulmadı. Zaten kaliteli filmler ne yazık ki sinema salonlarında istenilen rakamlara ulaşamıyor. Salonlarda aradığını bulamayan Pardon filmi VCD ve DVD satış rakamlarında uzun süre zirvede yer almıştır. Şimdilerde bu filmi izlemeyen çok az kişi kalmış durumda.

  Pardon filmini izlemeyenlerden misiniz? O zaman hemen DVD yahut VCD satın almaya gidiyorsunuz. Haydi durmayın! Bu müthiş komedi filmini izlememek büyük kayıp! Benden söylemesi!

İlgilenenlere Pardon filminin fragmanı:

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Yabancılar Kıymetli
Yabancılar Pek Kıymetli

  Biz kendi insanımızı paylamaya; yabancıyı şakşaklamaya pek bayılırız. Bir turist gelir bütün ilçe onun çevresinde pervane olur. Turistler 3...

Kapat