nuManaGa.com

Twitterfeed ile Yazılarınız Sosyal Ağlarda

Biz WordPress kullanıcıları sitelerimizi sosyal ağlarda tanıtmaya bayılırız. Kolay bir şekilde blogtaki yazılarımızı Twitter,Facebook gibi sosyal ağlarda paylaşmayı çok isteriz.Herkes okusun ve de aydınlansın diye didiniriz.:) Bunun için bir iki eklenti mevcut ama daha kolay bir yöntem var.Yöntemin adı: Twitterfeed.com.

Sosyal ağlarda paylaşımlarımı yayınlamak için uğraşırken rastladım bu siteye.Eklenti ile falan uğraşmadan gayet hızlı bir şekilde yazdıklarımı Twitter’da yayınlamak istiyordum ki tam aradığıma uygun olduğunu anladım Twitterfeed.com‘un. Sizler de bloğunuzda yazdıklarınızı Twitter,Facebook gibi sosyal ağlarda paylaşmak istiyorsanız eğer bu siteyi kullanmanızı numanaga.com şiddetle tavsiye etmekte. Öncelikle bir RSS (feedburner olabilir) hesabımız olması gerek. Blog kullanıcıları genellikle RSS ile haşır neşir olduklarından zaten bu konuda pek sıkıntı yaşamayacaklar. RSS bağlantı adresimizi Twitterfeed.com‘a ekleyeceğiz çünkü.RSS sayesinde yazdıklarımız sosyal ağlara ulaşacak.

RSS hesabına sahip olduğunuzu düşünerek kısaca bilgi vereyim:

Twitterfeed.com sitesine giriyoruz ve üye oluyoruz.(Yahoo hesabımız varsa çok uğraşmıyoruz.)

Daha sonra sosyal ağı seçiyoruz.

Ardından hangi sosyal ağı kullanıyorsak oraya ait kullanıcı adımızı ve şifremizi girerek doğrulama yapıyoruz.

RSS bağlantı adresimizi yazarak işlemi bitiriyoruz.

Hepsi bu kadar.Böylece sitenize yazdığınız her yazı siz hiç uğraşmadan sosyal ağlardaki profillerinizde yayınlanmış oluyor.Size de gelen yorumları okuyup keyfinize bakmak kalıyor.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
öğretmenlerle sorununuz ne?
Öğretmenler ile Sorununuz Ne?

Geçenlerde takip ettiğim blog sitelerini gezerken Fatih Ekrem Hoca'nın bloğunda "Nedir Bu Öğretmen Düşmanlığı?" isimli yazısına denk geldim. Yazıyı okuduktan...

Kapat