nuManaGa.com

Tuvalet Açacağım…

 Evet evet yanlış duymadınız. Öğretmen olmaktan vazgeçtim.Yol üstü, işlek bir yere tuvalet açacağım ve parayı bulacağım.

 Koskoca bir dönem daha bitti ve memleket yollarına düştüm yeniden. Aslında çok sevdiğim fakat Metro Turizm yüzünden nefret ettiğim uzun bir otobüs yolculuğu beni beklemekteydi. Denizli’den başladım Samsun’da bitecek olan 15 saatlik yolculuğuma… Başlar başlamaz Denizli çıkışında mola verdi kalitesiyle gönülleri fetheden Metro Turizm.Yarım saat ihtiyaç molası dedi kaptan ama 1 saatte çıktık tesislerden…2 saat sonra da Afyon girişinde yeniden mola…Neyse bu iki molada pek bir olay yok. Yani tuvaletler dolup taşmadı. Saçma bir şekilde 2 saat arayla mola veriyor otobüsümüz her zaman olduğu gibi. İşte asıl olaylar bundan sonra gelişiyor. Bu iki moladan sonra ta Çorum’a kadar durmuyor kaptan.Çay,kola vb. ikramlardan sonra haliyle mesaneler doluyor. 😀 Çatlayacak kadar şişiyor yolcularımız ama anlayan var mı? “Kaptan sıkıştık yav bari bir benzinliğe gir.” diyor iki arka koltukta oturan yaşlı amca ve “Yasak amca! Birazdan mola vereceğiz.” cevabını alıyor. Arkaya dönüp bakıyorum amcaları,teyzeleri uyku tutmuyor. :) Gençler biraz daha rahat ama var bir kendini sıkma durumu tabi.(kendimden biliyorum)

 Birazdan yani 4 saat sonra beklenen anons geliyor: “Sayın Yolcularımız; otuz dakika….”  Otobüste bir hareketlenme başlıyor anonsla birlikte.Bir an önce bu acıya son vermek istiyoruz haliyle. :) Neyse ki sağ salim koşuyoruz tuvalete ve…

 Yüzümüzdeki rahatlamış ifadeyle çıkarken fark ediyoruz hacet gidermenin 1 lira olduğunu. Tesis tuvaleti sadece bir otobüsten elli lira kazanıyor.Günde 20 otobüs gelse bizim gibi mesaneleri taşmak üzere yolcuları olan siz düşünün tuvaletin cirosunu. Hem de hiç gideri olmayan bir iş… Pardon kolonya tutuyorlar unutmayayım. :)

 İşte üstte anlatığım olaydan sonra ticarete atılmaya karar verdim. Hani Kemal Sunal bir filminde parayı bulunca tuvalet açıyor ya ben de o hesap atılacağım bu işe. Hani bir tabir vardır para kazanmakla ilgili işte öyle kazanıyorsunuz. :)

 Yazı bitti fakat etiket olarak ne yazacağım? :) Gogıl’da hangi kelimeler aratılınca gelinecek sitemize? Geç fark ettim geç… Neyse o kadar yazdık yayınlayalım bari. :)

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , ,
 1. Berserk diyor ki:

  şaban diyor ya. Bugüne kadar fakirdim parayı buldum gelin hep beraber üzerine s..alım :-)
  kirası çok fazladır oranında ya, bende her gidişimde hesaplıyorum Nazilli’de, aydın’da falan. Firmalarla anlaşma yapıp sulu filmler izletmeli, mola verdirmeden içir içir tualetin önünde indir :-)
  güzel yazı ellerine sağlık..

 2. nuManaGa diyor ki:

  Yolculuk Denizli’den başlamıştı.

 3. namso-01 diyor ki:

  yolculuk nerden başlamaıştı ki

 4. metin diyor ki:

  güzel meslek aga 😀 ama bu işe atılınca sana bi muhasebeci lazım o kadar parayı sayamazsın sen yolla o paraları bana ben sayayım 😀 bi nevi bende kendime meslek bulmuş olurum :p

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
eğitimde mahkeme
Eğitimde Mahkeme Tekniği

 Sınıfta sanal bir mahkeme kurulması şeklinde uygulanan birçok öğrencinin etkinliğe yani derse katılımını sağlayan aktif öğrenme tekniğidir. ÖZELLİKLERİ  Eğitimde mahkeme...

Kapat