nuManaGa.com

Türk Sinemasının En Pahalısı

“Son yıllarda güçlenen Türk sineması neden savaş sahnelerinin geçtiği filmler çekmiyor?” diye düşünürken Nefes filmi çıktı karşımıza ve başarılı oldu. “Neden tarihe eğilmiyoruz?” şeklinde cümleler kuruyoruz yıllardır. Sağlam bir film bekleyen Türk halkına müjde! Fetih 1453 şubat 2012 tarihinde sinemaseverler ile buluşuyor. Türk sinemasının en pahalı yapımı Fetih 1453, müthiş savaş sahneleri ile dikkat çekiyor.

Fatih Aksoy’un yönettiği Fetih 1453 izleyicileriyle buluşmak için gün sayıyor. Şubat 2012’de vizyona girecek olan film, Türk sinemasının en pahalı filmi olma özelliğini taşımakta. 17 milyon dolara mal olan Fetih 1453’te Devrim Evin, İbrahim Çelikkol, Dilek Serbest başrollerde.

Şanlı tarihimizden milyonlarca film çıkar. Türk sinemasının tarihe eğilme sorunu Fetih 1453 ile birlikte ortadan kalkarsa daha nice kaliteli filmleri sinemamıza kazandırabiliriz. Yavuz, Kanuni, Hızır Reis, Mete Han… Şanlı Türk tarihi entrika kokan ucuz diziler ile değil; kaliteli filmler ile cihana tanıltılmalı!

Milli duygularımızın üzerinde oynanan oyunların çokluğunu düşünürsek Fetih 1453 gibi yapımların önemli olduğunu daha iyi anlayabiliriz. Bu nedenle Fetih 1453’e gereken alaka gösterilmeli. Sinema salonları dolup taşmalı! Korsana prim verilmemeli. Her şeyden önce emeğe saygı göstermek gerektiğini unutmamalıyız. Bu kadar para, emek, düş ziyan edilmemeli.

Fetih 1453 için geri sayım başladı. Şubat ayında sinema salonlarını doldur ve şanlı tarihinden bir kareyi beyaz perdede izleme şansını kaçırma Türk halkı!

Fetih 1453 fragman:

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
nuManaGa.com 2 Yaşında
nuManaGa.com 2 Yaşında!

  2 yıl evvel bir aralık günü başladı macera. En büyük tutkusu yazmak olan bir adamın kaleminden çıkan yazılar ile bugünlere...

Kapat