nuManaGa.com

Türk Olana Bir Şey Mi Olacak?

Türk Olana Bir Şey Mi Oluyor?  Her gün bir kişi daha sahne alıp etnik ayrımcılığı körüklüyor. Şaşkınız. Devletin üst kademelerindekilerin aslında şuyum, buyum demelerinin amacını çözmeye çalışmaktayız. Şampiyonlar Ligi maçlarında duyduğumuz “Surinam asıllı Hollandalı futbolcu.” cümlesinin benzerini halkın önünde sıklıkla gözüken insanların söylemesi belli bir amaç dahilinde değerlendirilmeli. Durup dururken çıkmadı bu söylemler. Değil mi?

  Türk bakan, Türk kokan bu topraklar üzerinde yaşayanları şusun, busun, osun diyerek ayırmak vicdansızlıktır. Şimdi beni faşist belleyenler olacaktır; fakat asıl faşistler kendilerine yeni kimlik uydurmak gayretinde olanlardır.

  Zamanında bir yerlerden göçüp gelmek o ülkedeki kimliğin üyesi olduğu anlamına gelmez. Yani Arnavutluk’tan gelen herkes Arnavut mudur? Elbette değildir. Çünkü Osmanlı, o bölgeleri Türkleştirmek adına Türkmenleri yerleştirmiştir. Buna tarih kitabına azıcık göz kırpmış olanlar “iskan politikası” dendiğini bilir. Kendini herhangi bir kimliğe aitmiş gibi gösterip “Türk değilim, şuralıyım, buyum.” diyerek hava atanların yüzde doksan yedisi Türktür. Yani nereden geldiğine bakmadan evvel, oraya nereden gittiğine bakmak gerekir.

  Son günlerde herkes kendisini bir yere sabiteyerek Türk kimliğinden kaçma derdinde ne yazık ki. Hayırdır? Türk olanların başına bir şey mi gelecek? Gemiyi ilk önce kimin terk ettiğini herkes bilir. Yoksa gemi batırılmak isteniyor da kaçış türküleri mi bunlar? Varsın olsun; zaten kendisini bu vatana ait hissetmeyenlerin bu vatanın evladı gibi görünmesi daha büyük zararların sebebidir.

  Biz alışkınız Türk sokaklarında adımlayıp başka toplulukların üyesi olduğunu söyleyerek “bölücü” faaliyetler yapanlara. Amaçları açık; “Aslında kimse Türk değil, hepimiz bir yerlerden geldik.” şeklinde bir kafa yapısı yaratarak gelecekte ülkenin başına çoraplar örmek. Başaramazlar! Çünkü biz imparatorluk değiliz, çok uluslu bir devlet değiliz. Anadolu Türk kokar, Türk bakar. İnkar edenlere soy kütüklerini araştırmalarını tavsiye ederim.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , ,
  1. Eulalie diyor ki:

    Ben e7ok farklı değilim. İlk okulda mnkiae mfchendisi, lisede sırasıyla; vali, psikolog ve en sonunda İşletme okuyayım bari, f6nfc ae7ık nasılsa, bişeyler see7erim. dedim.Hayat bitmek bilmeyen, tfckenmeyen bir arayış, e7ocukluktan başlayan. Tamer Karadağlı bundan 5-6 yıl f6nce bir tv sohbetinde Meslek see7emedim ben de oyuncu oldum, hepsi oluyorum demişti. ben de oyunculuk da yok bakalım napıcaz.

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Hepsinden Acı
Hepsinden Acı

  Türk edebiyatının en önemli yazarlarından biridir Halid Ziya Uşaklıgil. Yaşadığı dönemde dillerden düşmeyen bir isim olan Uşaklıgil, bugün de adından sıklıkla söz edilen yazarlarımızdan....

Kapat