nuManaGa.com

Türk Futbolu Bitmiştir

  Mehmet Ali Aydınlar başkanlığındaki Türkiye Futbol Federasyonu’nu tebrik etmek lazım. Türk futbolunu delik deşik ettiler. Bir takımı savunmak adına verdikleri mücadeleyi UEFA’nın devreye girmesiyle kaybeden TFF, topu da UEFA’ya atmaktan hiç çekinmedi. Açıklamadaki şu cümle çok enteresan: “UEFA’nın talebi ile federasyon olarak karar aldık.” Yani UEFA bizi zorladı masalları. Peki kendi yaramıza kendimiz derman olsaydık da bu durumlara gelmeseydik nasıl olurdu? En kötü karardan beterdir kararsızlık. Federasyonun karar vermemek için direnmesi futbolumuza büyük darbe vurmuştur.

  Şike soruşturması başladığından beri Türkiye, federasyondan bir karar bekliyor. Ya adı geçen takımlara yaptırım uygulayın ya da suçlu olmadıklarına inandığınızı belirtin. Mahkeme bitsin, savcı yemek yesin, katipler üstünü değiştirsin, üç vakte oradayım, Fadime’nin çorapları diyerek zaman kazanmaya çalışmak nedendir? Sizin yapamadığınızı UEFA’nın yapacağını yedi düvel biliyordu. Tabi siz de biliyordunuz Mehmet Bey! Alamadığınız kararlar ile kaos ortamına sürüklediğiniz Türk futbolunun elle tutulacak bir tarafı kalmadı sayenizde.

  Alınamayan kararlar, kararsızlık derken UEFA gelip bir günde noktayı koyuverdi. Peki federasyon ne dedi? “UEFA Şampiyonlar Ligi markasına çok önem veriyor.” Bilmiyor muyduk? Şampiyonlar Ligi ilk kez bu sene mi düzenlenecek acaba? Federasyonumuz boş konuşacağına UEFA’nın verdiği karar karşısında dik durmayı deneseydi ya. “Milan’a yapılmayan Fenerbahçe’ye yapıldı!” diye çıkışsaydı. Diyemez! Çünkü UEFA federasyonu zamanında uyardı ve karar alın dedi. Üç maymunu oynamaktan vazgeçmezseniz olacağı budur.

  UEFA aslında bize kıyak yaptı. Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi’ndeyken yargı şike olduğuna hüküm verseydi o zaman işler çok daha başka olacaktı. Milli takım da dahil olmak üzere tüm kulüplerimiz zarar görecekti.

  Türk futbolunu ne hala getirdiniz be! İçimizden maç izlemek gelmiyor. Trabzonspor taraftarı olarak Mehmet Ali Aydınlar yönetimindeki TFF’yi esefle kınıyorum ve tez zamanda koltuğu bırakmalarını diliyorum.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Mülakat
Mülakat

  Yollardayım... Arzuladığım ve istediğim şeyler için başka şehirlerde kavga vereceğim. İlk durağımda olumsuzluklar oldu ve ne yazık ki gerçekleşmedi...

Kapat