TRT Belgesel Çok İyi Oldu

nuManaGa tarafından 11 Kasım 2010 tarihinde yazılmıştır.

  Günümüzde belgesel izleyenler ”Entelsin oğlum sen…” gibi saçma sapan cümleler ile eleştiriliyorlar. Sanki belgesel izlemek kötü bir şey. Çok kızmamak lazım bu tarz insanlara… Dıkşın dıkşın patlayan silahların gölgesindeki dizilerden ve karate filmlerinden başka izledikleri hiçbir şeyden zevk almayan insanlara ne denilebilir ki? Bir de belgeselleri sadece doğal yaşamı anlatan eserler olarak bilenler var. Bu zihniyette olan insanların sayısı da ne yazık ki çok. 

  Belgesel, belgelere ve gerçek olaylara dayanan yapıt demektir. Yani her şey belgesele konu olabilir. Sadece hayvanlar, doğal yaşam vb. konular değildir belgesellerin konusu. Öncelikle bu yanlışı düzeltmek gerekiyor. Farklı konulardaki belgesellere örnek isteyenler TRT’nin bence en güzel ve yararlı kanalı TRT Belgesel’i takip etmeliler. Özellikle ülkemizdeki değerleri konu edinen belgesellere hayran kalacaksınız.

  Malumunuz TRT durmadan kanal açıp duruyor. Bu konuda oldukça kızgın olduğum ve yararlı içerik sunmadığı için eleştirdiğim TRT, isyanlarımı duymuş olacak ki TRT Belgesel adlı kanalı yayına soktu. Birbirinden güzel belgeselleri izleyerek hem yeni bilgiler öğreniyorum hem de güzel ülkem Türkiye’deki çok farklı yaşayışları, değerleri, kişileri ve daha birçok şeyi tanıma imkanı buluyorum. Bence TRT’nin en iyi kanalı TRT Belgesel.

  Gündüz kuşağında televizyonlarımızda izlenecek bir program bulmak oldukça zor. Adı evlendirme programı olup kimsenin evlenmediği programlar, yemek yemekten soğutan yayınlar almış başını gidiyor. Özellikle bu saatlerde ilaç gibi geliyor TRT Belgesel. Kaliteli bir yayın akışı olan bu kanal televizyonu sadece vakit geçirmek için kullanmayanları gerçekten çok mutlu ediyor.

  TRT Belgeseli izlemek isteyenlere yayın frekanslarını verelim:

Uydu: Türksat

Frekans: 11919

 Polarizasyon: Dikey

Sembol Oranı: 24444

Fec: 3/4

Ayrıca D-Smart 129. kanal ve DigiTürk 90. kanalda TRT Belgesel’i takip etmeniz mümkün.

  TRT’nin bence en iyi ve yararlı kanalı olan TRT Belgesel’in yayın hayatına başlaması çok iyi oldu. Absürt yayınlardan sıkılan ve televizyondan soğuyan bendeniz için yeni bir heyecan TRT Belgesel. Bu tarz kanallara çok ihtiyacı var güzel ülkemin ekranlarının. Umarım TRT Belgesel gibi kaliteli yayınlar yapan kanalların sayısı artar.

Yazıyı beğendin mi? Durma paylaş!

Bu Yazıları da Görün:

E-mail adresinizi girin ve

yeni yazılardan ilk siz haberdar olun:

Aktivasyon mailini onaylamayı unutmayın.

"TRT Belgesel Çok İyi Oldu" adlı yazı 11 Kasım 2010 tarihinde saat 16:55 sularında "Sinema/Televizyon" kategorisinde yayınlanmıştır. Bugün 1.703 kere okunmuştur. Ayrıca 1 yorum yazılmıştır. Aşağıdaki formu kullanarak siz de yorum yapabilirsiniz.

Yorum Alanı

 1. Özcan diyor ki:

  Bende belgesel izlemesini seviyorum.Tv Frekansları için tşkr.

Bu yazı hakkında bir şeyler söylemek ister misiniz?  Tarihte Bugün

  Arama Kutusu

 • Atatürk Diyor Ki;

  Vatan sevgisi, ruhları kurtaran en kuvvetli rüzgardır.

 • Ortaya Karışık

 • Yeni Yazılar

 • Son Yorumlar

  Hamur İşi Tarifleri: halit bey footer.php dosyanı...
  numanaga: Bilgiler için teşekkürler ...
  Nihadi Önal: Ben 1971- 73 yılları arası...
  Volkan Atabey: agam yine gezisen he :D...
  Jamaica: Teşekkkürler, deneyeceğim....
  Özge: merhaba bu rapor içindekiler...
  kubra: raporlar için teşekkürler ...
  zendaya: çok yararlı bir yazı. teş...
  Kadir Kocaman: Gözümüz saatte söyleştik...
  07genç: proje ödevim için çok yard...
 • Makineme Takılanlar

  A photo on Flickr
  A photo on Flickr
  A photo on Flickr
  A photo on Flickr
  A photo on Flickr
  A photo on Flickr
 • Seçmece Konular

 • Anket

  Açılım süreci sizce terörü bitirir mi?

  View Results

  Loading ... Loading ...
Tüm hakları nuManaGa.com'a aittir. İzinsiz alıntı dahi yapılamaz. Lütfen Kullanım Kuralları adlı sayfayı ziyaret ediniz. © 2009-2014 nuManaGa.com™