nuManaGa.com

Topluma Hizmet Uygulamaları Raporu

  Eğitim fakültelerinde verilen bir ders topluma hizmet uygulamaları. Bu ders öğrencilere sorumluluk kazandırmayı amaçlıyor. Bu amaç doğrultusunda öğrenciler topluma faydalı olacak bir iş seçip çalışıyorlar. Kütüphaneler, sivil toplum örgütleri, anket şirketleri… Bir dönem boyunca maddi beklentiler içinde olmadan çeşitli işlerde çalışan ve sorumluluk alan öğrenciler dönem sonunda hazırladıkları raporları danışman hocalarına sunuyorlar.

  Bu ders için genellikle TEGV, DOÇEV, TEMA gibi kurumlar tercih ediliyor. Hem öğrenciler hem de toplum için gönüllü çalışan kurumlar bu dersten fazlasıyla memnun. Bu ders vasıtası ile öğrenciler sosyal sorumluluk projeleriyle tanışıyor, çevre ediniyor, sosyalleşiyor… Sivil toplum kuruluşları da çok sayıda katılımcıyı bünyesine katmış ve daha fazla gönüllü gücü elde etmiş oluyor.

  Sivil toplum kuruluşları dışında fırın, yemekhane, sinema, tiyatro gibi yerlerde çalışan öğrenciler de var. Oldukça yararlı işler yapılıyor anlayacağınız.

  Topluma hizmet uygulamaları kapsamında bir rapor hazırlandığını yazının başında belirtmiştim. Bu raporda bir dönem boyunca neler yapıldığını açıklamak gerekiyor. Örnek raporu yazının sonundaki bağlantıdan indirebilir ve inceleyebilirsiniz. İndireceğiniz örnek, topluma hizmet uygulamaları kapsamında üç arkadaşımla birlikte hazırladığımız rapordur. İsimleri sildiğim için raporda biraz kopukluk olabilir. “Bu hafta…” vb. ifadelerle başlayan cümleler ile yaptıklarımızı anlattık bu raporda. İki grup halinde çalıştığımız için her grup ne yaptıysa onu ekledi rapora. Okurken bu hususları göz önünde bulundurursanız raporu daha rahat inceleyebilirsiniz. Topluma hizmet uygulamaları dersi için rapor örnekleri arayanlara umarım faydalı olur.

→ Örnek raporu indirmek için tıklayın.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Nasıl Bloglamalı?
Nasıl Bloglamalı?

  Blog alemi gün geçtikçe büyüyor. Kaliteli bloglar olduğu gibi kalitesiz ve çöplüğü andıran blogların da sayısı oldukça fazla. Milyonlarca...

Kapat