Topluma Hizmet Uygulamaları Raporu

nuManaGa tarafından 6 Mart 2011 tarihinde yazılmıştır.

  Eğitim fakültelerinde verilen bir ders topluma hizmet uygulamaları. Bu ders öğrencilere sorumluluk kazandırmayı amaçlıyor. Bu amaç doğrultusunda öğrenciler topluma faydalı olacak bir iş seçip çalışıyorlar. Kütüphaneler, sivil toplum örgütleri, anket şirketleri… Bir dönem boyunca maddi beklentiler içinde olmadan çeşitli işlerde çalışan ve sorumluluk alan öğrenciler dönem sonunda hazırladıkları raporları danışman hocalarına sunuyorlar.

  Bu ders için genellikle TEGV, DOÇEV, TEMA gibi kurumlar tercih ediliyor. Hem öğrenciler hem de toplum için gönüllü çalışan kurumlar bu dersten fazlasıyla memnun. Bu ders vasıtası ile öğrenciler sosyal sorumluluk projeleriyle tanışıyor, çevre ediniyor, sosyalleşiyor… Sivil toplum kuruluşları da çok sayıda katılımcıyı bünyesine katmış ve daha fazla gönüllü gücü elde etmiş oluyor.

  Sivil toplum kuruluşları dışında fırın, yemekhane, sinema, tiyatro gibi yerlerde çalışan öğrenciler de var. Oldukça yararlı işler yapılıyor anlayacağınız.

  Topluma hizmet uygulamaları kapsamında bir rapor hazırlandığını yazının başında belirtmiştim. Bu raporda bir dönem boyunca neler yapıldığını açıklamak gerekiyor. Örnek raporu yazının sonundaki bağlantıdan indirebilir ve inceleyebilirsiniz. İndireceğiniz örnek, topluma hizmet uygulamaları kapsamında üç arkadaşımla birlikte hazırladığımız rapordur. İsimleri sildiğim için raporda biraz kopukluk olabilir. “Bu hafta…” vb. ifadelerle başlayan cümleler ile yaptıklarımızı anlattık bu raporda. İki grup halinde çalıştığımız için her grup ne yaptıysa onu ekledi rapora. Okurken bu hususları göz önünde bulundurursanız raporu daha rahat inceleyebilirsiniz. Topluma hizmet uygulamaları dersi için rapor örnekleri arayanlara umarım faydalı olur.

→ Örnek raporu indirmek için tıklayın.

Yazıyı beğendin mi? Durma paylaş!

Bu Yazıları da Görün:

E-mail adresinizi girin ve

yeni yazılardan ilk siz haberdar olun:

Aktivasyon mailini onaylamayı unutmayın.

"Topluma Hizmet Uygulamaları Raporu" adlı yazı 6 Mart 2011 tarihinde saat 03:38 sularında "Eğitim" kategorisinde yayınlanmıştır. Bugün 11.944 kere okunmuştur. Ayrıca henüz yorum yapılmamıştır. Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.

Yorum Alanı

Bu yazı hakkında bir şeyler söylemek ister misiniz?  Tarihte Bugün

  Arama Kutusu

 • Atatürk Diyor Ki;

  Bu millet kılı kıpırdamadan dava uğruna canını vermeye razı olmasaydı ben hiç birşey yapamazdım.

 • Ortaya Karışık

 • Kaliteyi Ucuza Almak İçin Tıklayın! Çok uygun fiyatlarla bu alana reklam verebilirsiniz.
 • Yeni Yazılar

 • Son Yorumlar

  Hamur İşi Tarifleri: halit bey footer.php dosyanı...
  numanaga: Bilgiler için teşekkürler ...
  Nihadi Önal: Ben 1971- 73 yılları arası...
  Volkan Atabey: agam yine gezisen he :D...
  Jamaica: Teşekkkürler, deneyeceğim....
  Özge: merhaba bu rapor içindekiler...
  kubra: raporlar için teşekkürler ...
  zendaya: çok yararlı bir yazı. teş...
  Kadir Kocaman: Gözümüz saatte söyleştik...
  07genç: proje ödevim için çok yard...
 • Makineme Takılanlar

  A photo on Flickr
  A photo on Flickr
  A photo on Flickr
  A photo on Flickr
  A photo on Flickr
  A photo on Flickr
 • Seçmece Konular

 • Anket

  Açılım süreci sizce terörü bitirir mi?

  View Results

  Loading ... Loading ...
Tüm hakları nuManaGa.com'a aittir. İzinsiz alıntı dahi yapılamaz. Lütfen Kullanım Kuralları adlı sayfayı ziyaret ediniz. © 2009-2014 nuManaGa.com™