nuManaGa.com

Tophane / Antalya

  Her yanı güzel Antalya’nın. Tarihi ve doğal güzellikleriyle yerli ve yabancı herkesi kendine hayran bırakan Antalya’nın göbeğinde, Tophane’deyim. Burada harika çay bahçeleri bulunmakta. Antalya’nın enfes manzarasına karşı bir şeyler yudumlamak gibisi yok. Masmavi Akdeniz suları huzur veriyor ve dinlendiriyor. Tophane’de nefes alınca Antalya’nın sadece plajlardan, barlardan ibaret olmadığını anlıyor insan.

  Akdeniz bütün güzelliği ile karşılıyor Tophane’ye gelenleri. Teknelerin ağır ağır yol alışı ile birlikte ortaya tablo misali görüntüler çıkıyor. Gözler uzun süre maviliğe kilitleniyor. Vakit de varsa, Tophane’de saatlerce kalmak müthiş oluyor.

 

  Pırıl pırıl Akdeniz’in yanı sıra yat limanına, Kaleiçi evlerine hayran hayran dalıyor gözler. Az uzakta Antalya’nın simgesi Yivli Minare selam çakıyor. “Kim bilir geçmişte nasıldı buralar? Şimdi böyle güzelse geçmişte…” şeklinde cümleler dökülüveriyor dudaklardan. Beğenmemek, hoşlanmamak mümkün değil. Yaz, kış, gece veya gündüz fark etmiyor. Tophane dört mevsim, 7 gün, 24 saat çok güzel.

 

  Yolu Antalya’ya düşenler bu güzel şehrin her köşesini görmeye çalışmalı. Sadece plajlar, barlar, diskolar yok burada. Antalya’nın her köşesinde farklı güzellikler var. Görmeyi istemek yeterli. İşte Tophane! Görmeli, nefeslenmeli, manzaraya gözleri doyurmalı ve huzur bulmalı!

  Üzerine tıklayarak beğendiğiniz fotoğrafı büyütebilirsiniz.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Yeni Yıl Demek Taciz Demek
Yeni Yıl Demek Taciz Demek

  Ülkemizde yeni yıl hazırlıkları çok farklıdır. Taksim'e, Nişantaşı'na, Kızılay'a, Çiftlik'e, Uzun Sokak'a, Çınar'a çıkıp abazanlıklarını göstermek için yarışanlar olduğunu düşünürsek...

Kapat