nuManaGa.com

Teksen Gölü / Kocaeli

Kocaeli’ye atandım atanalı öyle çok gezdim öyle çok gördüm ki yaz yaz bitiremeyeceğim herhalde. Birçok farklı şehrin yanı sıra Kocaeli ilinin de gezilip görülecek her noktasına adım attım dersem abartmış olmam; fakat yazdığım yazılarda Kocaeli’ye yer vermediğimi de fark etmedim zannetmeyin. Şimdi şuraya kısa bir yazı ve anılar bırakalım.

Kocaeli’nin Kandıra ilçesi sınırlarında birbirinden güzel mekanlar var: Kerpe, Kefken, Cebeci, Kumcağız… Bir de benim çalıştığım köye bir hayli yakın Teksen Göleti var. Piknik yapmak ve sessizlikle baş başa kalmak için ideal bir yer burası. Görsel bir şölen sunan göletin biraz aşağısında akan küçük dereler de cabası.

teksenkoyu

Göletin kenarına yakın zamanda bir de pansiyon yapılmış. Huzurlu bir şekilde doğayla iç içe zaman geçirmek isteyenler burada konaklayabilir ve bol bol temiz havayı ciğerlerine doldurarak şehrin gürültüsünden yorulan ruhlarını dinlendirebilirler.

Kandıra güzergahından Teksen Gölü’ne varmak isteyenler Akçaova Köyü üzerinden buraya ulaşabilirler. Şunu da belirtmeliyim ki Kandıra – Akçaova yolu harika bir görüntüyle kucaklar yolcuları. Kocaeli’den gelecek ziyaretçiler ise Kandıra Cezaevi’nin hemen yanından ayrılan yola saparak Kandıra’yı görmeden daha kısa sürede buraya varabilirler.

Evet, evet Teksen’e bekliyoruz. Unutmadan; Teksen gibi birçok güzel köyü haritadan silecek Sungurlu Barajına da karşıyız!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Venedik'te.
Venedik / İtalya

Çok duyarsınız Amerikan rüyalarını; fakat rüya denilince akla gelen yer İtalya'dır. Babamın memleketi değil tabii, kıymeti buradan gelmiyor. İtalya tarihi...

Kapat