nuManaGa.com

Tecavüz ve Psikoloji

  Bu iki kavramı günümüz haberlerinde sık sık duymaktayız değil mi? Tecavüz olayları ve sapkınlıklar ne yazık ki günden güne artıyor. Daha da vahim olan bunca yaşanana rağmen mağdur olan kızlarımızı korumak için hala pek bir şey yapılmıyor ve bu husus pek önemsenmiyor. Hatta suçu alenen ortada olan sapıkları kurtarmak için psikoloji ayağa düşürülüyor. Suçluların serbest bırakılmasıyla acılarına acı ekleniyor mağdur kızlarımızın.

  Gazetelerin üçüncü sayfa haberlerinde tecavüz olaylarını görmeye artık alıştı gözlerimiz. Kızına, yeğenine, sokaktaki küçük bir kıza hatta erkek çocuğa tecavüz eden adilerin haberlerini okuyoruz. Midemiz bulanıyor… Artan bu olayların sorumluları ise sadece hasta ruhlu insanlar değil. Bu hasta ruhlu insanları bir rapor ile serbest bırakan devletimiz de, doktorlarımız da suçlu. “Psikolojisi bozulmamıştır.” ibaresi geçen bir rapor her şeyi temizlemeye yetiyor.

  Tecavüz etmek, ırza geçmek, bir insanı kirletmek, küçücük bir çocuğun hayatını alt üst etmek psikolojisi bozulmamışsa suç değil. Burada garip olan diğer bir durum da tecavüze uğrayanın psikolojik durumunun sapık ruhlu şerefsizlerin serbest kalmasında rol oynaması. Tecavüze uğrayan yavrucağın psikolojisi bozulmadıysa sapkın herifleri salıyorlar sokağa. Psikolojik durumu kontrol edilmesi gereken, küçük bir kıza tecavüz edebilecek derecede hasta olan zanlı mı yoksa tecavüze uğrayan, aklı ermeyen yavrucak mı? Bu nasıl bir uygulamadır?

  Biraz morali bozulunca, işleri iyi gitmeyince psikolojisi bozulan insanları aylarca süren terapiler ile iyi eden doktorlar tecavüze uğrayan bir insanın psikolojisinin bozulup bozulmadığına nasıl hemen karar verebiliyorlar? Tecavüze uğrayan bir bireyin psikolojk sorunlar yaşamaması mümkün değil. Haydi küçük kızların aklı ermiyor vb. cümleler ile kandıralım kendimizi ve psikolojilerinin bozulmadığını farz edelim. Peki ya ileride? Aklı ermeye başladığında o birey nasıl bir bunalım içine girecek bunu düşünen yok.

  Bu konu ile alakalı okuduğum çok acı bir haberi de yeri gelmişken paylaşmak istiyorum. On dört yaşında bir kıza tecavüz eden şerefsiz psikolojisi bozulmamıştır ibaresi geçen bir rapor ile serbest bırakılıyor. Bu haberi öğrenen mağdur kızımız balkondan atlayarak intihar ediyor. Hani kızın psikolojisi bozulmamıştı? Kendinizi o yavrucağın yerine koyun. Size tecavüz eden birinin sokaklarda elini kolunu sallayarak gezdiğini düşünün. Bunun verdiği korku ile yaşanır mı? Diyorum ya o an psikolojisi bozulmamıştır şeklinde rapor verenler ilerisini düşünmüyor. Bas imzayı gitsin!

  Artan tecavüz olaylarının önüne geçmek için ağır cezalar içeren yasalar çıkarılmalı. Keşke saçma sapan bir referandum peşinde koşacağımıza bu tip konulara bakan kanunların durumunu konuşsaydık. Cezalar hafif kaldıkça ve suç işleyenleri bu kadar kolay salıverdikçe bu tip olayların önüne geçilemez. “Devlet, vatandaşının huzur ve güvenliğini sağlamak ile yükümlüdür.” cümlesinin sadece lafta kalmamasını temenni ediyoruz. Bunca sapık, sapkın, dengesiz dışarıda rahat rahat dolaşırken nasıl huzur içinde olabiliriz? Huzurlu bir Türkiye istyoruz! Duyurulur!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Gülümse (Kısa Film)
Gülümse (Kısa Film)

  Kısa filmleri seven ve takip eden biri olarak son zamanlarda kaliteli filmler çıkmamasından şikayetçiyim. Bu nedenle beğendiğim az sayıdaki...

Kapat