nuManaGa.com

Taziye Metni Örneği

  Özellikle gazetelerde sık sık görürüz taziye mesajlarını. Kısa ve özlü bir şekilde, vefat eden kişinin ne kadar özlendiği belirtilir bu mesajlarda. Kısa yazılar olması sıradan, özensiz bir metinmiş gibi algılanmasına yol açıyor ne yazık ki. Aslında öyle olmadığını ve taziye metinlerinin de değerli olduğunu belirtmeliyim. Uzunluk, kısalık değil  nitelik önemlidir. Ayrıca  kalem tutularak yapılan hiçbir işin değersiz olamayacağını unutmamak gerek.

  Lafı fazla uzatmadan bir ders için yazdığım kısa taziye metnini sizlerle paylaşmak istiyorum. Kısa ve anlamlı bir taziye mesajı yazmaya çalıştığımı önceden belirteyim.

  Halkımız, tüm dünyanın takdirini kazanan ölümsüz önderiyle ve onun kurduğu cumhuriyet ile haklı olarak gurur duymaktadır. Ulusumuzun ışık kaynağı, aydınlık Türkiye’nin sembolü olan Atatürk’ün milletimizin gönlündeki erişilmez yeri hiçbir zaman değişmeyecektir.

  Aramızdan ayrılışının 72.yılında, Ulu Önder Atatürk’ü bir kez daha saygı ve özlemle anıyoruz.

  Bence taziye mesajlarında önemli olan ilan mantığından sıyrılmak ve ajitasyon yapmadan, hayatta olmayan kişiyi yad etmektir. Ne yazık ki görsel basında yer alan mesajlar ya çok acıklı ya da 2. el otomobil ilanı gibi. Özellikle gazeteler biraz daha dikkatli olmalı.

  Kısa, ajitasyondan arınmış ve özlü taziye mesajlarının daha nitelikli olduğunu unutmayalım.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , ,
  1. Sohbet diyor ki:

    Teşekkürler güzel ve pratiklik açısından genelde kullandığımız ve aradığımızda kolay bulamadığımız metni paylaşmışsınız teşekkürler.

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Kastamonu Çekme Helvası
Kastamonu Çekme Helvası

Ülkemin dört bir yanında muhteşem lezzetler var derim hep. Hem nefis hem de tarihi bir tatlı olan Kastamonu çekme helvasını...

Kapat