nuManaGa.com

Sütün Zararları

  Süt kalsiyum içerir, kemikleri güçlendirir, vücudun direncini arttırır… Süt sağlıktır. İnek sütü, koyun sütü, at sütü, deve sütü… Farklı çeşitleri vardır. Çocukların süt içmesi gerekmektedir. Devletimiz kararlıdır, çocuklara süt içirecektir. İhaleler, şunlar, bunlar derken sütler hazırlanır. Paketlenen sütler okullara dağıtılır. Çocuklarımız sütleri içer… Sağlık, sıhhat bulurlar mı? Bulmazlar mı? Sevinirler mi, üzülürler mi?

  Evet nerede kalmıştık… Heh… Sütler dağıtılır. Çocuklarımız lüpür lüpür içer. Sonra başlar şikayetler. Karın ağrısı, ateş, istifra… Zehirlenmiştir çocuklar ama büyütecek bir şey yoktur her zaman olduğu gibi. Kabahatli çocuklardır. Binlerce kişinin süte karşı alerjisi vardır. Bu durumun başka bir açıklaması olabilir mi?

  Büyütecek bir şey yok, sütleri daha sabah dağıttık bayat olamaz, çocukların süte karşı alerjisi var, süt dağıtılan çocukların mideleri hassas… Komik olmayalım beyler! Bana bu kadar kutu süt getirin mi denildi; yoksa Sağlık Bakanlığı heyet gönderip, numuneler alıp, analizler yaptırdıktan sonra mı siparişler verildi? Asıl mesele budur! Yani çocuklarımız yeteri kadar düşünüldü mü?  Bilen söylesin, aydınlanalım.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Atatürk Evi ve Müzesi
Atatürk Evi ve Müzesi / Antalya

  Gazi Mustafa Kemal'in Antalya'yı ziyaretlerinde kendisine tahsis edilen köşk, Atatürk'ün anılarını yaşatmak ve müze yapılmak için 1984 yılında Kültür...

Kapat