nuManaGa.com

Suriye’nin Dostları

  Haberleri okuyup, izleyip her gün şaşırıyorum. Beni en çok şaşırtan haberlerin başında “Suriye’nin dostları” başlığıyla verilenler geliyor. Suriye’nin dostları kılıfını kendilerine paye verenler yönetim değişsin, Suriye şöyle yapsın, demokrasi oyunu oynansın gibi içi boş cümlelerle tehditler savuruyorlar. Peki Suriye’nin bu dostlarından haberi var mı? Suriye dostluklarını istiyor mu?

Suriyeli değilim. Suriye ile ilgili birçok yazı kaleme almamın nedeni, bu ülkeye yapılan haksızlıklardır. Daha dün çok iyi ilişkilerimiz olan Suriye’yi bir kalemde silmemizedir isyanım. Aslına bakarsanız yıkılsın, yıkılmasın çok umurumda değil; hele de iki kardeşimi alçakça vurduktan sonra… Fakat her gün medyada dönen haberlerde gördüğümüz başlıklar insanların bilinçaltını etkileyerek etki altına alma gayretinde olunca sessiz kalamıyorum. Hemen her gazete ve televizyon “Suriye’nin dostları toplandı.” şeklinde haberler yaparak insanımızın düşüncelerini erozyona uğratıyor. Peki kimdir Suriye’nin dostları? Hiç düşündünüz mü? En son toplantısına 107 ülkenin katıldığı bu topluluk Suriye üzerindeki oyunları kurgulayan bir ekipken nasıl kendini dost addedilebiliyor? Amerika, Fransa, Katar, İngiltere gibi ülkeler mi Suriye’nin dostu?

Rusya ve Çin hariç herkes Suriye’nin dostu olmuş. Ne garip… Meğer Suriye ne kadar çok seviliyormuş da bilmiyormuşuz.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Ağzı Açık Mantı
Ağzı Açık Mantı

Mantı her yerde yenmez. Kocaman alışveriş merkezlerinin içindeki plastik tabaklı mekanlar; hazır mantıları pazarlayan kafeler, restoranlar; marketlerdeki dolaplarda bekleyen donmuş...

Kapat