nuManaGa.com

Suni Gündem: Dersim Olayları

  Bizim insanımız psikopat değildir. Elin gavuru ülkesini istila ettiğinde bile sınırı aşmamıştır, vahşet diye tabir edilecek hareketlere girişmemiştir. Çok sevdiği vatanını bölmek isteyenleri her daim cezalandırmıştır. Bugün cezalandırmıyor ve adını demokrasi koyuyor ama oraya girmeyelim şimdilik. Mesele Tunceli ya da modaya uyarsak Dersim. Vay efendim soykırım olmuş, o masummuş, bu katilmiş… Derdiniz nedir beyler?

  Ağzı olan konuşuyor ne yazık ki. İki kitap okuyan hemen ahkam kesiyor. Bilgilerin kesin olduğuna emin olmadan nasıl suçlarsınız insanları? “Soykırım yaptık!” deme gafletine düşenler her kitap doğru mudur? Eğer her kitap doğruysa sizin hakkınızda kitap yazanlar neden içeride?

  Seyit Rıza kimilerine göre kahraman; bence hain! Hani kitaplara göre hüküm veriyoruz ya; benim okuduğum kitaplarda Seyit Rıza’nın hain olduğu anlatılıyor. Ben de hüküm verdim. Şimdi bizden özür dilesinler…

  Aşiret reislerinin ayaklanması sert bir şekilde bastırılmıştır. Bölgedeki askerlerin aşırı hareketleri olmuş mudur? Yanlışları var mıdır? Bunu taraflı insanların yazdığı yanlı kitaplardan öğrenemeyeceğimiz kesin. Açın arşivleri doğrular, gerçekler saçılsın! Bir kitap okuyup hüküm vermek yakışmaz! Koyacaksınız belgeleri doğruyu göreceğiz.

  Suni gündem ürünü bunlar. O kadar rahatız ki mesele bulamadığımız için geçmişte yaşanan olayları birilerine mal etme derdine düşüyoruz. İlle birini suçlu ilan etmek gerek ki oy pastası genişlesin. Herkes birbirini suçluyor. Televizyonlarda birileri konuşuyor diğerleri susuyor; diğerleri konuşurken herkes lafa dalıyor.

  Birilerini suçlayınca rahat edecekseniz bana atın topu! Siz asparagas soykırım haberleri ile oy toplamaya çalışın durun! Asıl soykırımı unutmaya da devam edin. Bu ülkenin kuzeyinde Rumların Yunan desteğiyle katlettiği Türk kardeşlerim için kim özür dileyecek? Teröre kurban verdiğimiz binlerce insan için kim hesap verecek? Hala teröre dur diyemedik! İnsanlarımız öldürülüyor! Bu iblisleri kim durduracak? Ha babam siz devam edin suni gündem yaratmaya! Gerçekler kemikleri deldi geçti; siz ise bir kitap ile geçmişi karalama derdindesiniz. Hayırlı işler! Kolay gelsin!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
İkinci Üniversite
İkinci Üniversite

  Can sıkıntısının da etkisiyle ikinci üniversite fırsatından yararlanmaya karar verdim ve gidip kayıt yaptırdım. Onca yıl okuduk, çalıştık, öğretmen...

Kapat