nuManaGa.com

Steve Jobs’un Yaptığı Konuşma

  Son günlerde sanal alemde Steve Jobs’un yaptığı konuşmayı paylaşmayan kalmadı. Ürettiği müthiş fikirlerle pek çok aracın geliştirilmesini sağlayan Steve Jobs konuşmasında çok doğru, değerli şeylere değiniyor fakat; bu konuşmada Türk gençlerinin yabancı olduğu şeyler yok. Mevlana, Yunus Emre, Atatürk gibi önemli şahsiyetlerin öğütlerini okuyanlar ve özüne vakıf olanlar Steve Jobs’un söylediklerine şaşırmayacaktır.

  Steve Jobs’un konuşmasını beğenmediğimi falan düşünmeyin. O yaptığı konuşmayla çok önemli bir ders veriyor herkese. Ben konuşmanın abartılmasından, farklı yerlere çekilmesinden rahatsızım. Steve Jobs’un bu konuşması bir kitapta bulunsaydı kaç kişi okurdu? Kaç kişi “İşte ben bundan sonra bu konuşmayı yol bilirim.” derdi? 100, 1000? Haydi 10.000 olsun. Sanal alemin gücü bu konuşmanın dört bir yanda yankı bulmasını sağladı. Bu gerçeği görmezlikten gelmeyelim.

  Steve Jobs ne yazık ki öldükten sonra kıymeti bilinen ve hatta ülkemizdeki insanların yüzde 98’inin bu konuşma vasıtası ile tanıdığı bir insan. Yüreğinin temiz olduğunu ve bulunduğu noktaya nasıl geldiğini rahatlıkla anlıyoruz konuşmasından. Bu konuşma ile yüreğini açıyor insanlara Steve Jobs.

  Sanal alemin gücünü Mevlana’nın, Atatürk’ün ve diğer önemli isimlerin örnek olacak cümlelerini yedi cihana yaymak için kullanmak gerek. Yahut durun durun! Sadece bizim çocuklarımıza bile anlatabilsek yeter. Biz çocuklarımıza, gençlerimize anlatabilirsek onlar tüm cihana yayacaklardır.

  Steve Jobs’un aşağıdaki konuşmasından çok değerli şeyler öğrenileceği gerçeğini inkar etmiyorum fakat bu konuşmadaki değerlerin ve daha fazlasının tarihimizdeki birçok şahsiyetin bizlere bıraktığı miraslar arasında olduğunu unutmamak gerektiğini de hatırlatmak istiyorum. Saygılar!

İşte Steve Jobs’un izlenme rekorları kıran konuşması:

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Zam! Pardon Güncelleme
Zam! Pardon Güncelleme

  Şu günlerde zamlar aldı başını gidiyor. Çok özür dilerim zam dedim! Güncelleme diyecektim dilim sürçtü. Vergilerde, faturalarda ve daha...

Kapat