nuManaGa.com

Şöyle Olduğu Bildirildi

  İnsanımıza yalan haber pazarlayanlara küfürler saydırasım var bu aralar. O kadar pervasızca sıralanıyor ki yalanlar; itirazım var! Acıyorum ucuz bültenlerin haberlerini izleyenlere, dinleyenlere, okuyanlara. Yalanları okuyup sonradan ahkam kesenler yok mu; keseceksin lafını hemen! Uzattırmayacaksın. İlk cümleden belli oluyor söylediklerinin kaynağı. Haydi bakalım! Konumuz Suriye. Sallayın, uydurun, unutturun, uyuşturun…

Haber bültenleri “Suriye’de 25 kişinin öldürüldüğü bildirildi.” diyor. Görüntü, ses, belge, kanıt… Hiçbiri yok. İşin komik yanı kaynak da yok. Kimin bildirdiğini söylesenize!

Türkiye’nin en çok dinlenen radyolarından birinde hanımefendi ” Irak’ta 16 kişinin vurulduğu bildirildi.” şeklinde bir cümle ile sinir bozuyor. Peki kim bildirdi? Kaynağınız neresi?

Çok okunan gazetelerde de mantık aynı: “Şurada kanlı çatışmaların yaşandığı ve 11 kişinin öldürüldüğü bildirildi.” Haberin sonuna bakıyorum kaynak falan yok. Kaynak kısmına “kıçım” yazsanız ona bile razıyım.

Eskiden birileri Atina’dan, Bükreş’ten, Şam’dan bildirirdi. Şimdilerde herkes kıçından bildiriyor. Atma tutma haberlerle milletin aklını uyuşturanlara sesleniyorum: Gazeteciliğin esası “5N1K” olmalıdır. Hatırlatırım.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Yeni Yıl Sayacı
Yeni Yıl Sayacı

  Yeni yıl yeni yıl herkese kutlu olsun... Böyle bir şarkı vardı değil mi? Nereden aklıma geldiyse... Bunu geçelim ve...

Kapat