nuManaGa.com

Son Gün

  Son gün her zaman acıklıdır ve bunun yanında iyimser duyguların yüreği kapladığı zamandır. Bir şehirden ayrılırken kötülerden çok iyiler hatırlanır. Ertesi gün başka bir şehre göçüp gitme gerçeği ile baş başa otururken; terk edilecek şehrin iyi yanlarını, bıraktığı olumlu izleri düşünürken bulur insan kendini. İnsanlardan ayrılmak da böyledir. Hep güzel zamanlar düşer akıllara! İşte bu yüzden “Kendine iyi bak!” denir.

  Şehirlerden ve insanlardan ayrılmak zordur. İkisinden de ayrılırken “Tekrar görüşeceğiz!” der giden. Son güne dek düşünülmez uzaklar, ayrılıklar… İşte o son gün kötü cümleler kurulmaz. Çünkü her şehir yahut her insan olumlu bir şeyler katmıştır; nerede, kiminle yaşadıysa insan, ufak da olsa bir iyilik mutlaka görmüştür.

  Son günü tarif etmek güçtür! Zaman hiç geçmesin, akreple yelkovan hareket etmesin ister gitmek zorunda olan. Yürek de beden de yitiktir. Yaşanılan güzel günler geçer birer birer gözlerin önünden. Kötü zamanlar hiç olmamıştır. Bu yüzden “Bir daha gelmem!” dediği şehirleri yahut “Görmek istemem!” diye söylendiği kişileri bile bırakmak istemez insan!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Bafra Çetinkaya Köprüsü
Çetinkaya Köprüsü / Bafra

  Bafra denince akla çok şey gelir. Dondurma, pide, nokul, Kızılırmak gibi. Bunların arasına Bafra Çetinkaya Köprüsü'nü koymazsak bir şeyler eksik...

Kapat