nuManaGa.com

Son Balo Vals & Zeybek

  Atatürk’ün ömrünün son demlerinde katıldığı bir baloyu konu alan, başarılı bir kısa filmi paylaşmak istiyorum sizlerle. Filmin adı Son Balo Vals & Zeybek. Bu başarılı filmin projesi, okuduğu türküler ile gönüllerimizde taht kuran Sümer Ezgü’ye ait. Müzikte gösterdiği başarıyı çektiği bu kısa filmde de gösteriyor Sümer Ezgü. Böyle önemli bir işe imza attığı için kendisini gönülden tebrik ediyorum. Elini attığı her işin hakkını veriyor Sümer Ezgü.

  Gelelim filmin konusuna… Film atamızın ölmeden sekiz ay önce Bursa Belediyesi tarafından onuruna düzenlenen baloda geçirdiği keyifli dakikaları ve Atatürk’ün zeybek tutkusunu anlatıyor. Hasta ve yorgun olmasına rağmen Atatürk’ün o gece gösterdiği enerjinin takdire değer olduğunu da vurguluyor bu başarılı kısa film.

  Proje Sümer Ezgü’ye, senaryo ise Ömer Lütfi Mete’ye ait. Filmde birbirinden güzel figürler sergileyen Mustafa Kemal Atatürk’ü görüyoruz. Atatürk rolüne Sümer Ezgü can vermiş. Gerçekten harika oynamış Sümer Ezgü. Makyaj ve görüntünün de hakkını teslim etmek gerek. Kusursuz olmuş diyebiliriz.

  İzlerken tüylerimizi diken diken eden Son Balo Vals & Zeybek adlı başarılı filmi çeken ekibe teşekkürler. Atamızı konu edinen böyle başarılı filmlerin umarım devamı gelir.

 Karşınızda Son Balo Vals & Zeybek:

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Öğretmenler Günü
Öğretmenler Günü mü?

  Bugün 24 Kasım. Öğretmenlerimize armağan edilen ve her zaman sözde kalan bir gün. Yılın 364 günü öğretmenlerimizi düşünmeyenler bugün...

Kapat