nuManaGa.com

Soğuk Su Koyu / Fethiye

Kayaların arasından çıkan buz gibi suyun deniz ile buluştuğu nokta. Yer Fethiye açıklarında bulunan Soğuk Su Koyu. Burada mavilik bir başka. Çok koy gördük, gezdik, öğrendik… Her koyun kendine göre rengi var sanki Fethiye’de. Soğuk suyun yeşile çalan mavisi büyüleyici. Atlayıveriyorum suya. Önceleri iyi… Kayalara doğru kulaç atıyorum ve yavaş yavaş soğuğu hissediyorum. İlk olarak bacaklarımın tanıştığı soğukluğu çok geçmeden vücudumun her yanı tanıyıveriyor. Şikayetçi miyim? Hayır! Güneş tam tepede, sıcaklık kırk derece… Yüzülecek daha güzel bir yer olabilir mi?

Tekne turlarının vazgeçilmezlerinden Soğuk Su Koyu. Kayaların arasından sızan suyun denize karıştığı bu küçük koy yazın kavurucu sıcağında kulaç atmak için bence en ideal yer. Önceleri “Çok soğuk ya…” diyor, söyleniyor insan ama sonra çıkmak istemiyor sudan. Vücut esir oluyor bu güzelliğe…

 

Soğuk suyun kaynağına ulaştığımda üşüdüm, titredim, dişlerim takırdadı… “Üşümedim ben!” diyen herkes yalancı. Taşların hemen ardında göl gibi kalan bölüme girmeye pek kişi cesaret edemiyor. Çünkü gerçekten çok soğuk. Pek kişinin girmediği kısımda bulunan bir arkadaş el veriyor ve atlıyorum oraya. Offff! Dondum! Biraz sonra alışıyor tenim soğuğa. Arkadaşlarıma sesleniyorum: “Çabuk gelin! Burası mükemmel!”

Tekneler vasıtası ile ulaşılan bu şirin ve soğuk koyda yüzmeyen kalmamalı. Unutmadan söyleyeyim: Denizkestanelerine dikkat edin!

  Büyütmek istediğiniz fotoğrafın üzerine tıklayınız.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Müsaitseniz Operasyoon Yapacağız
Müsaitseniz Operasyon Yapacağız

  Sabrımız taştı artık! Bıçak kemiğe dayandı! Ramazan bitsin müdahale edeceğiz. Şehitlerin kanı yerde kalmayacak! Bundan sonra hiçbir şey eskisi...

Kapat