nuManaGa.com

Siyasetin Ağzı Bozuk

  Ülkemizde siyaset yapmak bir süreden beri hakaretlerden ibaret. Değerli siyasetçilerimiz bir anlık sinir ile ve gazetecilerin de körüklemesiyle çok ağır laflar edebiliyorlar. Bunun dışında üslupları sert olanlar da yok dersek yanlış olur değil mi? Öyle ağır sözler ve ithamlar duyuyoruz ki şaşırıyoruz. Tartışmanın, eleştirmenin bir adabı, üslubu olmalı. Bu hususta topluma mal olmuş insanların daha dikkatli olması gerekir.

  Günümüzde ne yazık ki kim daha sert olursa, ağır konuşursa o güçlüdür gibi bir hava oluştu. Bu yüzden hemen her siyasetçimiz en ağır cümleler ile kürsülerde kükrüyor.. Bu durum gerçekten çok üzücü. Oysa eskiden böyle değildi. Siyasiler televizyon programlarında tartışırlardı, önemli konuları masaya yatırırlardı. Şimdi yan yana gelmeden, kürsülerden ve gazetecilerin aracılığı ile birbirlerine laf atmaktalar. Madem tartışmaya bayılıyorsunuz; yüz yüze tartışın, dökün içinizdekileri, rahatlayın! Böylece gündemden polemikler düşmüş olur ve inanın çok da güzel olur.

  Siyasetçilerin kullandığı ağır cümlelerden birkaçına yer vermek istiyorum:

“Bekara karı boşamak kolaydır!”

“Siz merak etmeyin! Ben dişlerini sökeceğim onun!”

“Yapılanlar alçaklıktır…”

“İspatlamayan şerefsizdir!”

“Sen zaten omurgasız birisin!”

“Biz adamı ana rahmine kadar kovalarız sırasında tamam mı?”

  Yukarıdaki cümleler bu ülkeyi yönetenlere ait. Nedir bu öfke, tahammülsüzlük… Anlamak güç. Kavgada söylenmeyecek laflar halkın örnek aldığı, desteklediği insanlara hiç ama hiç yakışmıyor. Tüm siyasetçilerimizi sakin olmaya davet ediyorum.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
ADSL Pişmanlıktır
ADSL Pişmanlıktır

  Ortalamanın altında bir hızla internete bağlanıyoruz, dünyadaki en pahalı interneti kullanıyoruz, gereksiz olan sabit ücreti ödemek zorunda bırakılıyoruz... Kimse...

Kapat