nuManaGa.com

Sitenizi Mobil Uyumlu Yapın

  Teknoloji hızla gelişmekte. Her gün yeni bir icat ile karşılaşıyoruz. Bilgiye her yerden hızlı bir şekilde ulaşma arzusunda olan insanların sayısı günden güne artmakta. Bu hususta telefonlar bir adım öne çıkıyor. Çoğu kişi sanal alemin nabzını telefonları ile tutmakta. Bu da mobil uyumlu siteleri önemli kılıyor. Blog sayfanızı mobil uyumlu yaparak daha büyük kitlelere hitap etmek istemez misiniz?

  WordPress’i kullananlar yaşadı. Çünkü eklenti vasıtası ile sayfaları mobil uyumlu hale getirmek çok kolay. Birçok eklenti mevcut mobil ayarlar için. Ben kullandığım ve memnun kaldığım “WordPress Mobile Edition” adlı eklentiyi öneriyorum.

  Gelelim kuruluma. Sayfa sonundaki bağlantı vasıtası ile indireceğimiz .rar uzantılı dosyayı klasöre çıkarıyoruz. Çıkarttıktan sonra karşımıza wp-mobile.php, readme.txt ve carrington-mobile 1.0.2 adlı dosyalar gelecek. Wp-mobile.php adlı dosyayı sitemizin “plugins” klasörüne göndereceğiz. Bu dosya eklentinin kurulum dosyası. Eklentiyi aktif hale getirdikten sonra carrington-mobile 1.0.2 adlı klasörü sitemizin “themes” klasörüne yollamamız gerekiyor. Bu sayede mobil temamızı yüklemiş oluyoruz. Readme.txt adlı dosyayı yüklemiyoruz.

  Yukarıdaki işlemler dışında başka bir işlem yapmaya gerek yok. Anlattıklarımı eksiksiz yapmanız halinde mobil uyumlu blog sayfanız sorunsuz çalışacaktır. Test etmek için herhangi bir telefon ile sayfanızı ziyaret etmeniz yeterli.

  Son olarak bir uyarı yapmak istiyorum. Themes klasörüne gönderdiğiniz tema, kontrol panelinde gözükecektir. Sakın temayı aktif hale getirmeyin. Eklenti temanın mobil telefonlarda görülmesini sağlıyor. Eğer aktif ederseniz sitenizin ana temasını değiştirmiş olursunuz.

  İşte bu kadar! Mobil uyumlu blog sayfanız hayırlı olsun!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , ,
  1. tekirdağ diyor ki:

    Artık devir mobil devri siteye ki online kullanıcılara baktığım zaman gün içerisinde blirli saat aralığı dışında çoğunluk mobil.

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Onur Anıtı / Samsun
Onur Anıtı / Samsun

  Samsun'un simgesidir at üstündeki Mustafa Kemal. Samsun ile ilgili her şeyde görmek mümkündür bu anıtı. Samsun Belediye Parkı'nda bulunan...

Kapat