nuManaGa.com

Sitenize Static Toolbar Ekleyin

 Uzun zamandır “Sayfama değişik neler ekleyebilirim?” diye düşünürken Volkanca ‘da gördüğüm toolbar gibi bir aracın işime yarayacağı kanısına vardım.Yaptığım uzun aramalar sonuç vermedi.Bulduğum eklentiler sürümle uyumlu çıkmadı ya da ben beğenmedim…Sonunda Volkanca‘ya mesaj atarak yardım istedim ve sağ olsun bu konuda bilgi vererek çok yardımcı oldu bana.

 Piyasada bir çok eklenti mevcut fakat ben memnun kalmadım bu eklentilerden. En iyisini www.wibiya.com adresinde buldum diyebilirim. Site henüz beta sürümünde çalışmakta. Tam olarak yayına başladığında vereceği hizmet eminim ki daha da kaliteli olacak.

 Toolbar eklemek için sitede iki özellik mevcut: Kod ile veya eklenti vasıtası ile. Yani toolbarı eklenti olarak indirebilirsiniz veya kod ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Şimdi sitemize eklemek için yapacağımız işlemlere geçelim:

 Öncelikle Wibiya adlı sitemize üye oluyoruz ve mail adresimize gelen ileti vasıtası ile üyeliğimizi onaylıyoruz.

 Daha sonra siteye giriş yaparak toolbar aracımızın rengini belirliyoruz.

Ardından “applications bank” denen bölümden toolbar aracımıza eklemek istediklerimizi seçiyoruz.(Facebook hayran sayfası,sitede kaç kişi online,oyunlar,Twitter gibi…)

 Seçimlerimizi yaptıktan sonra geldik son işleme.Gelen sayfada Blogger,Wordpress gibi siteler için eklentiler mevcut.İsterseniz eklentiyi indirip kurabilirsiniz. Eğer kod ile bu işlemi yapmak istiyorsanız “Get a code” yazan bağlantıya tıklayarak kodları alabilir ve sitenize ekleyebilirsiniz.(WordPress’te footer bölümüne ekleyin.)

 Böylece sitemize toolbar eklemiş ve hoş bir görünüm kazandırmış olduk.Ayrıca siteyi ziyaret edenlerin sitede kalma sürelerini arttırdığını da söylemeden geçmeyeyim.

Toolbar İnternet Explorer 6 ve 7 sürümlerinde çalışmıyor.(Mozilla vs. tarayıcılarda çalışıp çalışmadığı hakkında bilgim yok.) Daha üst sürümlerde kullanabilirsiniz. Örneğini numanaga.com ‘da görebilirsiniz. 😉

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Nokul
Bafra Nokulu

Bafra'nın dillere destan tatlısı(bence tam tatlı sayılmaz tatlımsı diyorum ben.) nokul nasıl yapılıyormuş onu öğreneceğiz bu yazımızda... Beş çaylarının vazgeçilmezi,...

Kapat