nuManaGa.com

Sınır Tanımıyorlar

  Sahte yorum sahipleri sınır tanımıyorlar. Son günlerde “Akismet” adlı eklentinin engellediği binden fazla yorumda gözüme çarpan ilginç detayları paylaşmak istiyorum sizlerle. Spam diye bilinen bu yorumlarda artık körü körüne site adreslerini göremiyorsunuz. Sahte yorum sahipleri çok akıllı. Bağlantılarını yazdıkları yorumlardaki bazı kelimelere veriyorlar. Bunu sadece yabancılar değil Türk kardeşlerimiz de yapıyor ne yazık ki.

  Reklam kokan yorumlardaki diğer yeni gelişme de yapılan yorumların sitenizin yayın diline göre ayarlanması. Yani aynı kişi bana Türkçe, İspanyol site sahiplerine İspanyolca yazıyor. İlk bakışta normal gibi görünse de kurcaladığınızda gerçeği anlıyorsunuz. Google Translate vasıtası ile yapılan çeviriler sahte yorum olarak bizlere ulaşıyor.

  Neyse ki “Akismet” var. Kafam rahat! Eğer WordPress kullanıyorsanız mutlaka bu eklentiyi kurun. Spam yani reklam içerikli yorumları engellemek sizin elinizde!

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , ,

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Delicious Yenilendi
Delicious Yenilendi

  Bağlantı ekleyerek dahil olunan ve kullanıcıların yararlı sayfalara ulaşması için kurulan Delicious yenilendi. Youtube'nin kurucuları Chad Hurley ve Steve...

Kapat