nuManaGa.com

Sevişmek Gerekiyormuş

 Başlığa bakıp abazan bir konu üzerinde yazı yazacağımı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.Aksine dizilerdeki azmışlık üzerine bir dokundurup geçeceğim.

 Son zamanlarda sıkça duyduğumuz sözler var televizyon dizileri üzerine. Ahlaka,örf ve adetlere göre içerikleri olmaması en sık eleştirilen husus. Sansürcü zihniyete göre yasaklansın bu diziler ve hatta yazanlar yansın.Bence öyle değil ama bazen ölçüyü kaçırdığımızı da kabul edelim senarist abiler ,ablalar. Dönem bitip tatil başlayınca çok boş zamanım oldu.Bu boş zamanlarda televizyona uzun uzun baktım. Baktım ama pek bir şey göremedim. Görülecek pek bir şey olmaması nedeniyle de Melekler Korusun gibi boş dizileri izlemek zorunda kaldım kimi zaman.

 Aslına bakarsanız diziyi daha önce hiç izlememiştim. Bir reklam arasında geçgeç yaparken şöyle bir konuşmaya denk geldim: “Eğer seni sevmesini istiyorsan onunla sevişmelisin…” Devamını izleyenler iyi biliyorlar. İşte bu cümleden sonra mercek altına aldım Melekler Korusun’u.

 Kısaca anlatacak olursak eğer(anladığım kadarıyla) esas oğlan esas kızımızı aldatmış.Çünkü esas kızımız onunla aynı yatağa girmiyormuş.Ayrılmışlar ama esas kızımız hala çok aşık. Yeniden kazanmak istiyor esas oğlanı. İşte bundan sonra başlıyor her şey. Arkadaşları esas kızımıza öğütler veriyorlar.Sen sevişmedin,yapman gerekti vb. cümlerle nutuklar çekiyorlar güzeller güzeli kızımıza… Hepsi birer Haydar Amca olan arkadaşlarını dinleyen esas kızımız da son bölümde “Hazırım! Yapacağım.” diyor. 

 Aldatan uşak da çok şanslı be arkadaş.Hem aldat hem haklı ol. Sebep ise sevişmemek.Ne güzel memleket…

 Şimdi bu ne? Senaryo mu? Dizi mi? Zaten aynı dizide bir de adam var aynı anda iki kişiyi hamile bırakan. Ne oluyoruz ya? Bir dizide bu kadar mı ahlaksızlık olur? (Aşk-ı Memnu ve Behlül’ün kıymetini bilelim.) Her şey olup bitince, kızlar babasız çocukları kucaklarına alınca da “Ama aşık ayyy, oyy,ovv…” gibi saçma nidalar çıkarmayalım Sayın Seyirciler…

 Zaten 10-20 yaş arası kızlarımızı anlayamıyorum.Amcasının karısına sarkan Behlül’e, İpek’i aldatıp geri dönen at kuyruklu arkadaşa(adını bilmiyorum),Kavak Yelleri’nde herkese dadanan Deniz’e “Ama aşık ovvv” diyerek ne güzel de kılıf buluyorlar. Dikkat edin de sokaktaki aşık sayısı artmasın.Sizin aleyhenize olur.

 Bu diziler çarpık ve de ahlaksız konuları meşrulaştırıyor. 3. sayfa haberlerinin patlama yapmasında etkisi oldukça fazla diye düşünüyorum.

 Unutmadan İpek kızımıza benim de bir tavsiyem var: Yavrucuğum sakın arkadaşlarına kanma. Severek bulamadığın mutluluğu sex ile bulman mümkün değil. Bak Kavak Yelleri’ne…Bu dizide herkes birbiriyle yattı da ne oldu? Mutlu olan var mı? Hala başka başka kişilerle beraber olmaktalar. Sonuç nedir? Kocaman bir hiç.

 Şimdi bu konuya uygun güzel bir sözle bitirelim yazıyı: “Sevişmenin sevmek kadar tadı yok.” Bir yere yazın bunu.

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , , , ,
 1. Berserk diyor ki:

  Ne hevesle açmıştım konuyu 😛
  Güzel bi şeye değinmişsin ama rtük ‘ün yaptığı saçmalıklara karşılık böyle sahneler üretildiğini düşünüyorum bazen. Yıllar yılı beraber büyüdüğümüz Ten Ten çizgi filminde sigara içiliyor diye TV 8 ‘e 50,000 tl ceza kesen adi bi yönetimimiz varsa ordan alıp buraya yamarlar diye düşünüyorum madem cuara yok yaşasın sevişme 😛
  Bu arada link takası şey edersek sevinirim abi paylaştım yazını ellerine sağlık görüşmek üzere :)

 2. Berkay diyor ki:

  Çok doğru bir noktaya değinmişsin Numan. Günümüzde televizyonun gençlerimiz üzerindeki etkilerini de görmemek mümkün değilken bu senarist abi ve ablalarımız en uç noktaları fazlasıyla ileri götürmekten kendilerini alamıyorlar… Böyle reyting ve para daha kolay elde ediliyor galiba… Galiba burada fazla…

  “Sevişmenin sevmek kadar tadı yok.” Herkesin kulağına küpe olması gereken bir cümle bencede… :)

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Sitenize toolbar ekleyin nuManaGa.com
Sitenize Static Toolbar Ekleyin

 Uzun zamandır "Sayfama değişik neler ekleyebilirim?" diye düşünürken Volkanca 'da gördüğüm toolbar gibi bir aracın işime yarayacağı kanısına vardım.Yaptığım uzun...

Kapat