nuManaGa.com

Sen Kimsin?

  Tolga Çevik’in senaryosunu yazdığı ve başrolünü oynadığı “Sen Kimsin?” güçlü fakat dar kadrosuyla dikkat çekiyor. Köksal Engür, Toprak Sergen ve Pelin Körmükçü filmde Tolga Çevik’e eşlik eden isimler. Başarılı tiyatroculardan kurulan kadro beklentilerin yüksek olmasındaki en önemli etken. Peki Tolga Çevik’in yazdığı “Sen Kimsin?” beklentileri karşılayabiliyor mu? Film izleyenleri güldürmeyi başarabiliyor mu?

  Filmde, sakar dedektif Tekin’in karmaşık bir miras meselesinin ortasında kendisini bulması ve kaçırılan Pelin’i bulmak için verdiği uğraş anlatılıyor. Tekin karakteriyle izleyicinin karşısına çıkan Tolga Çevik bildiğimiz Tolga Çevik. Komedi Dükkanı ile milyonları güldüren Tolga Çevik, Tekin karakteriyle de izleyenlerin beğenisini kazanıyor.

  “Sen Kimsin?” ne yazık ki senaryo olarak zayıf. Beklentisi yüksek olanlar hayal kırıklığına uğrayabilirler. Tekin karakterinin sakarlıkları, İsmail Ağabey’in yanlış anlamaları filmi taşıyor. Bu da özellikle sosyal medyada “Tolga Çevik Komedi Dükkanı’ndaki gibi…” şeklinde cümleler kurulmasına neden oluyor. Öyle değil! Bu filmde Tolga Çevik gayet başarılı. Senaryonun zayıf kaldığı doğru; fakat oyuncuların performanslarının üst düzey olduğunu hatırlatmak isterim.

  Filmde çok iyi aksiyon sahnelerinin bulunduğunu da söylemeliyim. “Sen Kimsin?” diğer komedi filmlerinden bu yönüyle ayrılıyor. Ekibi, başarılı aksiyon sahneleri için kutlamak gerek.

  “Sen Kimsin?” senaryodaki olumsuzluklar dışında eksiği olmayan bir film. Sinema eleştirilerinin bulunduğu sitelerdeki gibi not verecek olursak eğer; Tolga Çevik’in “Sen Kimsin?” adlı filmi 10 üzerinde 7 ile değerlendirilebilir. Bu da filmin iyi olduğunu göstermekte. Bu ilk! Tolga Çevik daha iyisini yapacaktır.

“Sen Kimsin?” fragman:

YAZIYI BEĞENDİN Mİ? DURMA PAYLAŞ!
Etiketler: , , , , , , , ,
  1. Mehmet diyor ki:

    Filme giden arkadaşlarım ilmin güzel olmadığını söylüyorlar. Kararsızım aslında gitmekten

Bir Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Seni Ne İhtiyarlattı?
Seni Ne İhtiyarlattı?

  Edebiyata -kendi tabiriyle- Necip Fazıl vari şiirler yazarak başlayan (Hece Öykü/Nisan-Mayıs 2008) ve son yıllarda öyküleriyle adından söz ettiren Abdullah...

Kapat